Реклама
11:26, 12 січня 2016 р.

Електроматеріали

Реклама

Заміна проводки в квартирі - це дуже специфічна робота для будівельників. Зазвичай питання заміни електропроводки необхідно продумати при капітальному ремонті, щоб понести мінімальні втрати при прокладанні проводів у підлогу, стелю або стіну. Розглянемо питання про те, як приблизно розрахувати загальні навантаження на мережу, де розташувати розподільний електрощит, як його організувати, розділити проводку на групи і який діаметр проводів підібрати в залежності від передбачуваного навантаження. Закупити необхідні електротовари можна на elektrovoz.lviv.ua, починаючи від кабелів, закінчуючи освітлюваними приладами.

Перше, що необхідно зробити, це приблизно зрозуміти, де і які прилади споживають електроенергію будуть розташовуватися. Бажано скласти план розташування проводки і розеток. Тепер необхідно сегментувати проводку, щоб кожен сегмент – лінія не споживала більше 4-5 кВт (від цього буде залежати перетин дроту). У нас вже є план – схема розташування в квартирі електроприладів, тепер необхідно дістати паспорта на електроприлади, і скласти кількість споживаної електроенергії на одній лінії.

Наступне, що необхідно зробити при виробництві робіт по заміні проводки своїми руками – зібрати розподільний електрощит, а також підібрати місце для його розташування. Розподільчий щит ніколи не розміщують у ванній кімнаті, санвузлі і т. д. Крім того, електрощит повинен знаходитися на відстані не менше півметра від труб і опалювальних приладів. Необхідно запастися одножильними проводами (з багатожильними проводами багато метушні), які послужать сполуками в щиті. Автомати повинні перебувати у верхній частині щита, а ось заземляюча шина в нижній.

Заміна проводки супроводжується розділом електромережі на групи (раніше вона була поділена на сегменти-лінії), тобто група розеток, група освітлювальних приладів і особливі електроприлади (пральна машинка, водонагрівачі). До кожного особливому електроприладу необхідно протягнути окрему лінію проводки, встановити розетку і окремий автомат. Кожній групі підходить свій вид проводки з певним перетином. Для групи розеток використовують 3х2,5 мм2, а для групи освітлювальних приладів 3х1,5 мм2.

Здійснити укладання проводки можна кількома способами. Найпростіший – це укласти проводку в пластикові кабель-канали. Кабель-канал знаходиться на поверхні стіни і реалізує швидкий і простий доступ до проводки, але все-таки в квартирі, швидше за все, не хотілося б бачити білі офісні кабель-канали. Поки найпоширенішим способом є штроблення стін і укладання в них проводки. 

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
0,0
Оцініть першим
Авторизируйтесь, чтобы оценить
Авторизируйтесь, чтобы оценить
live comments feed...