• Головна
  • Особливості та конструкція кабелю utp 5e
Новини компаній
17:12, 28 квітня 2023 р.

Особливості та конструкція кабелю utp 5e

Новини компаній

Необхідний елемент для організації локальних комп'ютерних мереж – мережевий електропровід UTP в різних модифікаціях. Різновиди такої кабельної продукції відрізняються стандартом передачі даних – чим вища категорія, тим більш продуктивний виріб. Найбільш популярним є кабель utp cat 5e, який функціонує в діапазоні частот 100 МГц і передає дані зі швидкістю 100-1000 Мб/с (в залежності від кількості пар).

Виріб має парну кількість жил, у кожної із яких є окрема ізоляція відповідного кольору. На відміну від проводу категорії 5, крок, з яким скручені жили даної моделі в 1,5 менший. Завдяки цьому покращується зв'язок та зменшується чутливість до перешкод. Тому електрокабель використовують, щоб провести інтернет,  облаштувати локальні мережі, інтерактивне телебачення. Рідше з його допомогою організовують телефонні мережі.

Провід відносно недорогий та легкий у монтажі, його вибирають для домашніх чи офісних мереж. Але варто враховувати, що він може мати обмежену дальність передачі сигналу, на яку впливають конкретні умови експлуатації.

Конструкція та переваги utp cat 5e кабелю

Провід складається із:

  • Струмопровідних жил, які мають перетин 0,4-0,6 мм. Кількість провідників – 4-8.

  • Ізоляційного шару, для виготовлення якого використовують полівінілхлорид, поліетилен, поліпропілен. Товщина ізоляції – 0,2 мм.

  • Зовнішньої оболонки для захисту провідників від механічного пошкодження. Товщина її – 0,5-0,9 мм.

Деякі моделі випускаються із капроновою ниткою, яка допомагає розірвати зовнішню оболонку. Але її наявність не обов'язкова. Вироби, призначені для вуличного прокладання, мають захисну оболонку. 

Переваги utp кабелю 5e в тому, що він:

  • коштує дешевше оптоволоконних провідників і при цьому допомагає вирішити більшість завдань;

  • легкий у монтажі – перед використанням його потрібно тільки обтиснути конектором;

  • відрізняється гарною пропускною здатністю.

При використанні такого електропроводу сигнал краще долає відстань без затухання. Вироби не чутливі до перехресних перешкод. 

Використовувати провід можна в діапазоні температур -10 – +40 °C (від модифікації виробу залежить конкретна температура експлуатації). Монтаж мереж за допомогою кабельної продукції даної категорії відбувається при температурі до –10 °C. Термін придатності витої пари – понад 15 років.

Особливості вибору кабелю utp кат 5e

Провідники витої пари можуть бути виготовлені із міді чи біметалу. Для внутрішнього монтажу підійдуть суцільномідні варіанти. Вони стійкі до згинання, здатні добре проводити сигнал. Перевагою виробів із біметалу є їхня невисока ціна.

Матеріалом зовнішньої оболонки може бути полівінілхлорид або поліетилен. На вибір впливають умови експлуатації виробу. Для прокладання в приміщенні підійде модель, яка має оболонку із полівінілхлориду. Для вуличного монтажу варто придбати виріб з поліетиленовою оболонкою. В приміщеннях, де працює багато людей, рекомендується використовувати моделі LSZH. Оболонка такої кабельної продукції виготовлена з безгалогенного та малодимного матеріалу. Такий utp кабель 5e застосовується там, де кислотний дим та газ можуть зашкодити людям чи обладнанню.

Також варто враховувати, що:

  • провід на 2 пари підходить для слаботочних систем (сигналізації, систем контролю і управління доступом);

  • вироби на 4 пари можуть використовуватися для облаштування локальних мереж для дому чи невеликого офісу, системи відеонагляду.

Довжина проводу – 100 м на сегмент мережі. За межами цієї довжини неможливо досягти максимальної швидкості передачі інформації. Тому для більших відстаней потрібно використовувати ретранслятори та перемикачі.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
live comments feed...