• Головна
  • Легалізація криптовалюти в Україні: що зміниться
Новини компаній
14:52, 11 січня 2023 р.

Легалізація криптовалюти в Україні: що зміниться

Новини компаній
Легалізація криптовалюти в Україні: що зміниться, фото-1

У вересні 2021 року відбулася знаменна подія, яка вплинула на стан справ в українській спільноті криптовалюти, — цифровий актив легалізували. Новим законом встановлено правила взаємовідносин у зв'язку зі збільшенням обороту цифрових активів. Також законом запроваджено та встановлено нове поняття — віртуальний актив. Під цим терміном розуміється нематеріальна цінність, яка має певну вартість, є власністю фізичних осіб, являючи собою конкретну вираженість в електронному варіанті.

Що вводить закон про криптовалюту

Насамперед закон визначає статус цифрових активів на території держави. Також визначено, що є нематеріальним благом. Законом встановлено види цифрових активів, права, які одержують учасники ринку. Тобто повністю врегульовано взаємини між власниками активів. Регулятором взаємин стане Міністерство цифрового розвитку країни.

Як у багатьох інших державах, де вже була легалізована криптовалюта, виконавчий орган держави покладає на себе зобов'язання щодо запобігання неприємним інцидентам із відмиванням доходів, отриманням активів у незаконний спосіб, фінансуванням поширення зброї масового ураження.

Окремо варто сказати, що закон набирає чинності не з моменту його публікації, а після внесення певних змін до Податкового кодексу України. Тобто на це піде ще якась кількість часу. Якщо у вас є криптовалюта й ви не проти провести час за азартними іграми, зверніть увагу на сайти від TopCasinoExpert. Тут зібрані лише перевірені ігрові майданчики, які дарують бонуси та пропонують найкращі умови гри.

Що буде далі

Крипторинок в Україні повністю виходить із тіні. Тепер це не тіньова структура. В Україні зможуть легально працювати як українські, так і іноземні криптобіржі. Не буде жодних обмежень, пов'язаних із їхньою професійною діяльністю. Мабуть, це найвагоміша зміна, що відбудеться після ухвалення закону. Відтепер українські власники цифрових активів дістають можливість захистити своє майно за допомогою держави, яка зобов'язується регулювати взаємини й вирішувати спірні ситуації.

Завдяки легалізації відкрити рахунок у криптовалюті стане набагато простіше, а біржам буде зручніше розпочинати свою роботу в країні та розгортати кампанію із залучення інвесторів. Власникам крипти й тим, хто бажає придбати цифровий актив, стане простіше розпочати торги, тобто в легальному полі завести власний акаунт і розпочати криптовалютну діяльність. Терміни внесення змін до Податкового кодексу точно не вказані, тож остаточне рішення про набрання чинності законом поки залишається неясним.

Однак ми можемо говорити про те, що цей законопроект загалом несе сприятливий ефект на цифрові активи в Україні. Тепер вони перебуватимуть у законному полі, що унеможливить відмивання «брудних» грошей та інші маніпуляції, які здійснюють урозріз із поточним законодавством. Залишається сподіватися, що це рішення буде сприятливо сприйняте українським ком'юніті криптовласників, адже крипта спочатку замислювалася як незалежна й неконтрольована державою валюта, що належить приватній особі. З внесенням подібних законів і після набуття ними чинності, звичайно, багато речей змінюються і йдуть уже наперекір основним принципам, які спочатку були властиві крипті.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
live comments feed...