Новини компаній
10:50, 30 вересня 2022 р.

Що таке поршневий палець

Новини компаній
Що таке поршневий палець, фото-1

Палець поршневий (ПП) - компонент поршневої групи ДВЗ; сталевий порожнистий циліндр, за допомогою якого здійснюється шарнірне з'єднання поршня та шатуна.

У поршневих двигунах внутрішнього згоряння передача і перетворення сил, що виникають при згорянні паливно-повітряної суміші в циліндрі, здійснюється поршневою групою та кривошипно-шатунним механізмом. До основних деталей цих систем відносяться поршень і шатун, що мають шарнірне з'єднання, завдяки якому досягається можливість відхилення осі шатуна від осі поршня при його між мертвими точками (ВМТ і НМТ). Реалізується шарнірне з'єднання поршня та шатуна за допомогою простої деталі – поршневого пальця. Знайти потрібну автозапчастину можна на сайті офіційного імпортеру АльтСтар.

Поршневий палець вирішує дві ключові задачі:

  • Виступає як шарнір між поршнем і шатуном;
  • Забезпечує передачу сил та моментів від шатуна на поршень при запуску двигуна та від поршня на шатун під час роботи двигуна.

Тобто, ПП не просто пов'язує поршень і шатун в єдину систему (до якої також входить колінчастий вал), а й взагалі забезпечує узгоджену роботу поршневої групи та кривошипно-шатунного механізму двигуна. Тому будь-які несправності або зношування пальця негативно позначаються на роботі всього силового агрегату, вимагаючи якнайшвидшого ремонту. Але перш, ніж купувати нові поршневі пальці, слід розібратися в їх конструкції та деяких особливостях.

Типи, пристрій та характеристики поршневих пальців

Всі поршневі пальці, що використовуються в даний час, мають принципово однакову конструкцію: в загальному випадку це порожнистий сталевий стрижень з відносно тонкими стінками, встановлений в бобишках поршня і верхній головці шатуна. На торцях пальця знімаються фаски (зовнішня та внутрішня), які забезпечують простий монтаж деталі в поршень або шатун, а також запобігають пошкодженню інших деталей при випадковому контакті з ними.

При цьому в пальцях можуть виконуватись різні допоміжні елементи:

  • виведення внутрішніх стінок у конус від центру назовні з метою полегшення пальця із збереженням його міцності;
  • внутрішні кільцеві пояски в центральній частині пальця для його зміцнення;
  • бічні поперечні отвори для твердої фіксації пальця в бобишці поршня.
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
live comments feed...