10 типів контенту, які краще всього працюють для SEO

За останні кілька тижнів автор проаналізував сотні сторінок пошукової видачі Google і визначив 10 типів контенту, які працюють найкраще для SEO. У черговому випуску Whiteboard Friday він розповів, що являють собою ці формати і як їх використовувати, щоб задовольнити потреби користувачів та поліпшити позиції сайту у ВИДАЧІ. Выбор правильного контента актуален не только тем, кого интересует продвижение сайтов, но и для тех, кого интересует разработка. https:smart-web.com.ua считает, что создание сайта должным образом – залог быстрого продвижения!

10 типів контенту, які займають верхні позиції в Google.

У список увійшли наступні формати:

 • регулярно обновлювані пости в блогах;
 • невеликі за обсягом статті з розряду «вічнозеленого вмісту»;
 • довгі статті;
 • фотогалереї;
 • докладні списки;
 • інтерактивні інструменти і контент;
 • великі каталоги ідей (варіанти дизайну тощо);
 • багатосторінкові керівництва;
 • інфографіка, візуалізації різних даних;
 • відео (YouTube або вбудоване на сторінку).

В ході аналізу було виявлено ще один тип вмісту, який часто зустрічається в результатах пошуку – документи у форматі PDF (звіти про дослідження, презентації тощо). Однак його не рекомендується використовувати, оскільки такі документи незручно переглядати з мобільних пристроїв.

Який формат слід використовувати?

Щоб вирішити, який контент краще всього використовувати в конкретній ситуації, потрібно відповісти на наступні 3 питання:

Який намір лежить в основі пошукових запитів? Яку задачу користувачі хочуть виконати?

Якщо пошуковий запит пов'язаний з навігацією або транзакцією, то описані вище формати контенту для нього не підійдуть. Якщо ж інформаційний запит, то є кілька можливих варіантів:

 • Швидка відповідь на питання.
 • Глибоке порівняння різних товарів, сервісів і способів.
 • Детальний огляд.
 • Користувач також може шукати інформацію, керуючись цікавістю. Приміром, його цікавлять всі фільми, в яких знімалася Мег Райан. Переглядаючи список, він може наткнутися на картину, про яку раніше не чув, і захотіти дізнатися про неї докладніше.
 • Професійні і наукові інтереси.
 • Різнопланове дослідження.

Існує безліч типів інформаційних запитів. Головне – визначити, яку дію намагаються здійснити користувачі, роблять пошук. Після цього можна буде звузити список, вибравши найбільш відповідні формати контенту.

Що відображається на сторінці результатів пошуку?

10типів1

Хто з'являється на сторінці, і які типи контенту вони використовують? Отримавши цю інформацію, можна застосовувати подібні формати або ж щось інше, щоб виділитися із загальної маси конкурентів. Також слід враховувати, як виглядає SERP:

 • Звичайний список з 10 синіх посилань і рекламні оголошення. В даний час цей варіант SERP зустрічається все рідше.
 • Фото і візуальні галереї або ж інфографіка;
 • Якщо це новини, то в цьому випадку можна використовувати короткі або об'ємні статті.
 • Якщо це відео, то потрібно публікувати ролики.
 • Якщо ми бачимо такі блоки, як «Користувачі також шукають» і поглиблені результати, значить потрібно рухатися у бік надання більш детальної інформації. Це можуть бути багатосторінкові керівництва і каталоги ідей.
 • Якщо ми бачимо блок готових відповідей, значить, потрібні короткі, «вічнозелені» статті або ж пост у блозі, який регулярно оновлюється.
 • Якщо ми бачимо швидеоссилки, карти, блок результатів локальної видачі або ж один з віджетів, які відповідають на пошуковий запит (калькулятор, прогноз погоди тощо), то засобами контент-маркетингу в цю нішу потрапити важко.

Що буде резонувати з двома групами – моєю аудиторією і тими, хто на неї впливає?

10типів2

Тут слід знайти відповідь на наступні питання:

 • Тип пристрою, з якого відбувається пошук. Якщо людина шукає з мобільного пристрою і пошуковий інтент пов'язаний з швидким отриманням інформації, потрібно зосередиться на коротких формах контенту.
 • Якщо ж запит передбачає вчинення додаткових кроків, то можна запропонувати користувачам мультисторінкове керівництво, каталог ідей, інтерактивний інструмент або докладний список, щоб вони затрималися на сайті довше після отримання потрібної інформації.

Крім того, потрібно проаналізувати, що шукає людина:

 • Нові та цікаві формати;
 • Звичні і знайомі формати, готову відповідь на питання, після отримання якого не потрібно думати, а можна завершити пошук.

Рекомендації

 • Не ігноруйте нові формати.
 • Не використовуйте який-небудь формат тільки тому, що він новий. Будь-який тип контенту можна використовувати тільки в тому випадку, якщо він добре працює для вашої аудиторії і задовольняє її потреби.
 • Переймайте досвід інших. Аналізуйте, який контент ранжирується по потрібним вам запитам. Однак сліпо копіювати конкурентів не потрібно. Використовуйте їх досвід як джерело ідей для натхнення.
 • Подумайте, як ви можете отримати конкурентну перевагу за рахунок описаних вище форматів вмісту. Приміром, якщо всі ваші конкуренти публікують лише пости в блогах і статті, ви можете виграти, створивши візуальну галерею, інтерактивний контент/інструмент або інфографіку.
 • Аналізуйте пошукові запити, які складаються не тільки з одного слова, але і фраз. Це дасть вам більше інформації для вибору підходящого формату контенту і залучення потрібних користувачів.
smart-web.com.ua
10типівконтенту якікращевсьогопрацюютьдляSEO
Если вы заметили ошибку, выделите необходимый текст и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить об этом редакции
Оцените первым
(0 оценок)
Пока еще никто не оценил
2 просмотра в октябре
Пока никто не рекомендует
Авторизируйтесь ,
чтобы оценить и порекомендовать

Комментарии

Разное
В Луганской области продолжаются выплаты материальной денежной помощи. Всего семьям погибших пострадавшим для создания надлежащих условий проживания Кабмин выделил 185 040 000 грн. В ответ на официальный запрос редакции APnews Луганская областная государственная администрация сообщила, куда перенаправили выделенные средства. Так, деньги распределили между администрациями городов, которые пострадали от пожаров: военно-гражданской администрации города Северо...
Разное
Современный мир просто немыслим без использования всевозможной электроники, бытовой техники и разнообразных гаджетов. Но, все эти вещи рано или поздно имеют обыкновение ломаться. Стоимость ремонта техники в большинстве случаев намного дешевле цен на аналогичные новые приборы. Поэтому бизнес сервисных центров имеет высокий спрос среди северодончан различного социального статуса и возрастной категории. Сегодня мы составили ТОП-5 сервисных центров по ремонту...
Разное
Сегодня, 21 октября в Северодонецкой больнице от осложнений от коронавируса в возрасте 43 лет умер директор "Луганского центра профессионально-технического образования" Евгений Назаров. С 2014 года Евгений возглавлял "Луганской центр профессионально-технического образования", благодаря которому заведение стало лидером профильного образования в Украине, являлся соучредителем общественной организации "Регион 13", много лет работал с молодежью, курировал прое...
Разное
В Северодонецке состоялось очередное заседание комиссии по безопасности дорожного движения. Один из вопросов, который обсуждался комиссией, касался недопущения движения транспорта вокруг Паркового озера. Об этом сообщили в Северодонецкой военно-гражданской администрации. Управлением патрульной полиции указано, что в случае установки в районе озера дорожных знаков "Пешеходная зона" и Проезд запрещен", и согласования схемы организации дорожного движения, пол...
Происшествия
Даже несмотря на карантинные ограничения, северодончане продолжают ездить к родственникам в отпуск и на уикенд. Одни едут на другой край области, другие путешествуют в соседние регионы Украины. Но что же в этом случае делать с домашними животными? Ведь возможность оставить своего четвероногого друга у товарищей или родственников есть далеко не у каждого. О том как путешествовать с животными в поездах и общественном транспорте мы расскажем в сегодняшнем мат...
Власть
С 17 июля в Луганской области действует новое районирование, согласно которому был создан Северодонецкий район. В него вошли территории Горской городской, Краснореченской поселковой, Кременской городской, Лисичанской городской, Попаснянской городской, Рубежанской городской, Северодонецкой городской территориальных громад. Границы районов установлены по внешней границе территорий сельских, поселковых, городских территориальных громад, которые входят в соста...
Разное
Почти половина жителей Украины - 45% - не поддерживают идею предоставления статуса «свободной экономической зоны» Донецкой и Луганской областям. Об этом свидетельствуют результаты опроса, проведенного Киевским международным институтом социологии. «45% всех респондентов не поддерживают предоставление «свободной экономической зоны» Донецкой и Луганской областям. В то же время 33,5% одобряют такую ​​инициативу », - говорится в сообщении. Отказались отвечать н...
Разное
Она сказала: «Да». Во многих фильмах уже в следующем кадре после «заветного слова» появляется красивая свадебная церемония. В реальной же жизни торжество требует немалой подготовки. Некоторые молодожены рекомендуют начинать готовиться за полгода до запланированной даты регистрации. Особенно, если вы решили обходиться собственными силами. Поступить можно гораздо проще. Избегая лишних хлопот, можно воспользоваться услугами свадебного организатора или event-а...
Криминал
Сегодня около 10:00 утра на улице Менделеева подросток был пойман полицейскими во время закладки наркотиков.  Во время общения с полицейскими он признался, что делал закладки, и что является несовершеннолетним. Патрульные немедленно сообщили об том родным 16-летнего парня и вызвали на место следственно-оперативную группу. В телефоне задержанного обнаружили фотографии с местами закладок, которые несовершеннолетний сам показал полицейским. Во время осмотра о...