10 типів контенту, які краще всього працюють для SEO

За останні кілька тижнів автор проаналізував сотні сторінок пошукової видачі Google і визначив 10 типів контенту, які працюють найкраще для SEO. У черговому випуску Whiteboard Friday він розповів, що являють собою ці формати і як їх використовувати, щоб задовольнити потреби користувачів та поліпшити позиції сайту у ВИДАЧІ. Выбор правильного контента актуален не только тем, кого интересует продвижение сайтов, но и для тех, кого интересует разработка. https:smart-web.com.ua считает, что создание сайта должным образом – залог быстрого продвижения!

10 типів контенту, які займають верхні позиції в Google.

У список увійшли наступні формати:

 • регулярно обновлювані пости в блогах;
 • невеликі за обсягом статті з розряду «вічнозеленого вмісту»;
 • довгі статті;
 • фотогалереї;
 • докладні списки;
 • інтерактивні інструменти і контент;
 • великі каталоги ідей (варіанти дизайну тощо);
 • багатосторінкові керівництва;
 • інфографіка, візуалізації різних даних;
 • відео (YouTube або вбудоване на сторінку).

В ході аналізу було виявлено ще один тип вмісту, який часто зустрічається в результатах пошуку – документи у форматі PDF (звіти про дослідження, презентації тощо). Однак його не рекомендується використовувати, оскільки такі документи незручно переглядати з мобільних пристроїв.

Який формат слід використовувати?

Щоб вирішити, який контент краще всього використовувати в конкретній ситуації, потрібно відповісти на наступні 3 питання:

Який намір лежить в основі пошукових запитів? Яку задачу користувачі хочуть виконати?

Якщо пошуковий запит пов'язаний з навігацією або транзакцією, то описані вище формати контенту для нього не підійдуть. Якщо ж інформаційний запит, то є кілька можливих варіантів:

 • Швидка відповідь на питання.
 • Глибоке порівняння різних товарів, сервісів і способів.
 • Детальний огляд.
 • Користувач також може шукати інформацію, керуючись цікавістю. Приміром, його цікавлять всі фільми, в яких знімалася Мег Райан. Переглядаючи список, він може наткнутися на картину, про яку раніше не чув, і захотіти дізнатися про неї докладніше.
 • Професійні і наукові інтереси.
 • Різнопланове дослідження.

Існує безліч типів інформаційних запитів. Головне – визначити, яку дію намагаються здійснити користувачі, роблять пошук. Після цього можна буде звузити список, вибравши найбільш відповідні формати контенту.

Що відображається на сторінці результатів пошуку?

10типів1

Хто з'являється на сторінці, і які типи контенту вони використовують? Отримавши цю інформацію, можна застосовувати подібні формати або ж щось інше, щоб виділитися із загальної маси конкурентів. Також слід враховувати, як виглядає SERP:

 • Звичайний список з 10 синіх посилань і рекламні оголошення. В даний час цей варіант SERP зустрічається все рідше.
 • Фото і візуальні галереї або ж інфографіка;
 • Якщо це новини, то в цьому випадку можна використовувати короткі або об'ємні статті.
 • Якщо це відео, то потрібно публікувати ролики.
 • Якщо ми бачимо такі блоки, як «Користувачі також шукають» і поглиблені результати, значить потрібно рухатися у бік надання більш детальної інформації. Це можуть бути багатосторінкові керівництва і каталоги ідей.
 • Якщо ми бачимо блок готових відповідей, значить, потрібні короткі, «вічнозелені» статті або ж пост у блозі, який регулярно оновлюється.
 • Якщо ми бачимо швидеоссилки, карти, блок результатів локальної видачі або ж один з віджетів, які відповідають на пошуковий запит (калькулятор, прогноз погоди тощо), то засобами контент-маркетингу в цю нішу потрапити важко.

Що буде резонувати з двома групами – моєю аудиторією і тими, хто на неї впливає?

10типів2

Тут слід знайти відповідь на наступні питання:

 • Тип пристрою, з якого відбувається пошук. Якщо людина шукає з мобільного пристрою і пошуковий інтент пов'язаний з швидким отриманням інформації, потрібно зосередиться на коротких формах контенту.
 • Якщо ж запит передбачає вчинення додаткових кроків, то можна запропонувати користувачам мультисторінкове керівництво, каталог ідей, інтерактивний інструмент або докладний список, щоб вони затрималися на сайті довше після отримання потрібної інформації.

Крім того, потрібно проаналізувати, що шукає людина:

 • Нові та цікаві формати;
 • Звичні і знайомі формати, готову відповідь на питання, після отримання якого не потрібно думати, а можна завершити пошук.

Рекомендації

 • Не ігноруйте нові формати.
 • Не використовуйте який-небудь формат тільки тому, що він новий. Будь-який тип контенту можна використовувати тільки в тому випадку, якщо він добре працює для вашої аудиторії і задовольняє її потреби.
 • Переймайте досвід інших. Аналізуйте, який контент ранжирується по потрібним вам запитам. Однак сліпо копіювати конкурентів не потрібно. Використовуйте їх досвід як джерело ідей для натхнення.
 • Подумайте, як ви можете отримати конкурентну перевагу за рахунок описаних вище форматів вмісту. Приміром, якщо всі ваші конкуренти публікують лише пости в блогах і статті, ви можете виграти, створивши візуальну галерею, інтерактивний контент/інструмент або інфографіку.
 • Аналізуйте пошукові запити, які складаються не тільки з одного слова, але і фраз. Це дасть вам більше інформації для вибору підходящого формату контенту і залучення потрібних користувачів.
smart-web.com.ua
10типівконтенту якікращевсьогопрацюютьдляSEO
Если вы заметили ошибку, выделите необходимый текст и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить об этом редакции
Автор
(0 оценок)
Актуальность
(0 оценок)
Изложение
(0 оценок)
1 просмотр в сентябре
Я рекомендую
Пока никто не рекомендует
Происшествия
Горняк погиб на шахте "Новодружеская" ОАО "Лисичанскуголь". Об этом в Facebook 24 сентября написал глава Независимого профсоюза горняков Украины Михаил Волынец. "Для того, чтобы достать его тело со дна водосборника пришлось включить горных спасателей и водолаза. Парню было 27 лет... Конечно, будет создана комиссия, которая проведет расследование этого летального исхода. Выражаем соболезнования родным и близким погибшего", - сказано в сообщении.
Политика
Внефракционный народный депутат партии "Наш край" предлагает прекратить блокаду Донбасса для покупки угля, тем самым решив проблему с поднятием цен на газ. Об этом он заявил в эфире телеканала "NewsOne". По его словам, Украина не нуждается в траншах МВФ и сможет сама обеспечить себя, если начнёт закупать оборудование и прекратит контрабанду на границах. - Я уверен, что можно жить без долгов - более того, я уверен, что можно ещё и привлечь деньги. Все стран...
Общество
С 30 сентября 2018 года снова будут курсировать поезда № 19 «Киев-Лисичанск», по четным дням, и № 20 «Лисичанск-Киев» – по нечетным. Из Киева поезд отправится в 21 час. 48 мин., из Лисичанска – в 20 час. 28 мин., время в пути – 11 час. 48 мин. Время отправления и прибытия удобный и для служащих, которые направляются в столицу в командировку, и для наших граждан с неподконтрольных территорий, которые путешествуют по Украине и должны успеть пересечь КПВВ «Ст...
Общество
Луганским энергетикам нужны деньги, чтобы "закрыть" потребление электроэнергии подконтрольной Луганщины за сентябрь. Полные расчеты также могут помочь предприятию добиться отмены финансовых санкций НКРЕКП и улучшить уровень подготовки энергосистемы к зиме (сейчас - только 18%). Поэтому 24 сентября Луганское энергетическое объединение обратилось к руководству северодонецкому "Азоту" с просьбой выполнить свои договорные обязательства и рассчитаться со своими...
Спорт
22 сентября в г. Рубежное состоялся открытый областной чемпионат по дзюдо, в котором луганские КОРДовцы завоевали золотые, серебряные и бронзовые медали. В соревнованиях за первенство соревновались спортсмены из Харьковской, Донецкой и Луганской областей, а полицию Луганщины достойно представили бойцы Корпуса оперативно-внезапной действия. В результате ожесточенной борьбы спецназовцы завоевали одну золотую медаль, две серебряные и одну бронзовую.
Общество
24 сентября состоялось совещание с руководителями исполнительных органов Северодонецкого городского совета, во время которого вновь поднимали тему благоустройства. Первый заместитель городского головы Игорь Слесарев дал поручение отделу по контролю за благоустройством и санитарным состоянием города в течение двух дней разработать план мероприятий по борьбе с несанкционированными свалками строительных материалов. Согласно правил благоустройства осуществлять...
Общество
Вчера в Северодонецке у стен городского совета состоялся  мирный митинг родителей, воспитывающих детей с инвалидностью и детей с особенностями развития. Родители выдвинули требования о создании комиссии контролирующую реализацию и выполнение городской целевой программы по вопросу расширения городского центра реабилитации для детей с инвалидностью. Также они требовали назначить должностное лицо, ответственное за работу этой комиссии, включение в эту комисси...
Спорт
В субботу, 22 сентября, в Северодонецке состоялся чемпионат Луганской области по тяжелой атлетике среди юношей и девушек до 15 лет (2003 год рождения и младше). В областных соревнований приняли участие около сотни спортсменов, которые соревновались в личном и командном первенстве. Так, в общекомандном зачете среди девушек до 15 лет первое место завоевали представительницы Кременной, второе – за спортсменками из Петропавловки, третью строчку заняли тяжелоат...
Общество
Во время рабочей поездки на КП «Северодонецкое троллейбусное управление» первый заместитель городского головы Игорь Слесарев ознакомился, как были выполнены работы по частичному и капитальному ремонту подвижного состава. Так, за собственный счет предприятия за короткий срок было выполнено немало работы (капитальный ремонт механического, пневматического и электрического оборудования и капитальный ремонт ходовой части) для приведения в рабочее техническое с...