• Головна
  • Грязная история избирательной комиссии
08:52, 8 грудня 2015 р.

Грязная история избирательной комиссии

Встановлення контролю над виборчими комісіями шляхом «скупки» у них місць є однією з найбільш застосовуваних в Україні «брудних» політтехнологій. В цьому році вона в повній мірі реалізована на місцевих виборах у Сєвєродонецьку.

Источник новости Северодонецка – сайт «Северодонецк – это Европа»

Треба сказати, що Сєвєродонецька міська виборча комісія, створена 6 вересня з представників різних партій, працювала дуже злагоджено і без особливих внутрішніх конфліктів. Мені довелося особисто спостерігати, як дружно вони підраховували результати після голосування 25 жовтня. Хоча компанія по «захопленню» комісії почалася ще напередодні першого туру, 24 жовтня, коли Радикальна партія замінила відому активістку Наталію Фурсо на вихідця з Стаханова, господиню центру «Ксанаду» Світлану Ноженко.

Вже після виборів в редакції «СвС» стало відомо про майбутню заміну відразу трьох членів виборчої комісії від БПП «Солідарність», ця інформація корелювала з іншою інформацією, про нібито надійшов Володимиру Грицишину пропозицією відмовитися від участі в повторному голосуванні за хороші відкупні. Грицишин від пропозиції відмовився, а заміна все одно відбулася 2 листопада були достроково припинені повноваження секретаря комісії Руслана Подоляки і членів комісії Анатолія Алімова та Галини Слупський, а до складу комісії введено Алла Попова (секретар), Людмила Гречушкина та Олексій Михайлов.

Згодом Юрій Ященко, який був у цей час керівником місцевої організації БПП «Солідарність», заперечував, що підписував подання на ці заміни.

5 листопада за поданням партії «Наш край», як суб'єкта висування, замість Ольги Молчанової до складу комісії була введена Людмила Соболь. Колишній в той час керівником місцевої організації партії «Наш край» Сергій Зарецький також повідомив у виборчком, що він не підписував подання про це.

9 листопада замість Тетяни Корж до складу Сєвєродонецької міської виборчої комісії від партії «Єдиний центр» була введена Любов Савицька.

13 листопада сталася ще одна заміна члена комісії від Радикальної партії: замість Галини Вербицької до її складу було включено Валерій Біленький. Після чого керівник місцевої організації Сафронова Ірина заявила, що вона не підписувала подання на це. В цей же день замість члена комісії від партії «Укроп» Олексія Сарани до складу була введена Ольга Соловйова, по цій заміні заперечень не надходило.

Нарешті, 19 листопада замість члена комісії від Української народної партії Лариси Крохмаль була введена Юлія Абакумова. При цьому керівник місцевої організації УНП Володимир Костюк заперечував, що подавав подання на таку заміну. Про що ним було подано заяву в комісію.

Треба сказати, що знову введені до складу комісії особи діяли як єдина команда, причому не дуже рахуючись з нормами закону, який регламентує роботу виборчої комісії. Так, у відношенні членів комісії Ноженко, Попової, Гречушкиной, Михайла, Соболь, Савицької, Біленького, Соловйової, Абакумової двічі складалися та спрямовувалися в Центрвиборчком акти про відсутність їх на засіданнях, скликаних головою комісії. Це сталося 24 листопада та 27 листопада. При цьому ці дев'ять членів комісії двічі проводили її «засідання» окремо від інших членів комісії і за її межами приміщення (всього у складі комісії 17 осіб, та 9 членів комісії представляють більшість, яка може приймати рішення). При цьому вони приймали рішення від імені комісії і подавали ці рішення в апеляційний суд. А в суді представник цієї частини комісії діяв спільно з депутатом міської ради Сергієм Шаховим і в інтересах останнього.

У нас немає сумніву, що саме Шахов в період з 24 жовтня по 19 листопада встановив контроль над комісією шляхом введення в неї 9 нових членів комісії. Навряд чи це належні методи боротьби на виборах. Але в даному разі є підстави вважати, що частина уявлень на заміну членів комісій були сфальсифіковані, їх не підписували керівники місцевих парторганізацій, як це потрібно було робити за законом. А подібні дії не можна вважати інакше, ніж «брудні». До речі, Центрвиборчком прийняв спеціальну Постанову №590, яким направив матеріали з цих замін в правоохоронні органи для виробництва розслідування. На предмет можливих фальсифікацій.

Ось тільки чи буде поліція що розслідувати? На жаль, хоча вибори закінчилися, територіальна комісія зберігає свої повноваження аж до наступних чергових виборів. І саме вона приймає рішення про дострокове припинення повноважень депутатів та про реєстрацію депутатів замість вибулих. Так що для незаконних дій, в яких вже досягли успіху перераховані вище члени комісії, у них буде багато можливостей. І треба домогтися від ЦВК скасування їх рішень про заміну членів комісій, якщо вони прийняті допомогою внесення в ЦВК підроблених уявлень про заміну.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#комиссия
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
live comments feed...