• Головна
  • События в Сватово глазами очевидцев: какие там диверсанты, просто у военных накануне была зарплата...
Аналитика
13:29, 5 листопада 2015 р.

События в Сватово глазами очевидцев: какие там диверсанты, просто у военных накануне была зарплата...

Аналитика

Жители Сватово рассказали руководителю Луганского комитета избирателей Алексею Светикову о том, что реально происходило в Сватово поздним вечером 29 октября и в последующие дни. Мы знакомим с этой новостью Северодонецка онлайн всех украинцев

Два жителя Сватове розповіли нам про те, що відбувалося в місті трагічним ввечері 29 жовтня, і їх інформація сильно розходиться з офіційними версіями. Тим більше цю інформацію важливо почути жителям області. І не тільки області.

Активістка КВУ в Сватове Маргарита проживає зовсім недалеко від місця розташування нещасливого складу. І коли там почався потиснув і вибухи, вона, разом з багатьма іншими жителями, сховалася в підвалі школи №8. Укриття було обрано не випадково – ні сирен, ні сповіщень вона не чула. У певний момент знаходилися в підвалі здалося, що будівля просідає, і вони побігли шукати інше укриття. Пощастило, ніхто не постраждав. Після цього Маргарита, забравши у батьків, які живуть в районі автовокзалу (що теж досить близько він молокозаводу), дітей, поїхали на приватному автомобілі в сел. Сосновий. Вже звідти вона мені дзвонила і розповіла про поневіряння.

Андрій Крюков, голова редакційної ради місцевої газети «Сватівські відомості», в Сватове добре відомий. У п'ятницю він об'їхав все місто. Каже, що вражений, скільки житлових будинків мають пошкодження. Дахи багатьох будинків неначе пробиті цвяхами, у більшості багатоповерхівок немає стекол або у вікнах квартир, або в під'їздах. Ворота приватних будинків розкриті – ударною хвилею вирвало замки. Ролети на вікнах втиснені всередину. В полудень п'ятниці ще не було газу і води, електроенергію тільки дали. Було пошкоджено полотно автомобільної дороги, а також залізниці.

Але найбільше обурювався Андрій не відповідністю повідомлялося по телебаченню від імені офіційних осіб, того, що було насправді. Перш за все, не було ніякої евакуації населення. У показаному по телебаченню сюжет, коли в автобусах вивозили жінок – насправді мова йшла про вивезення з міста дружин міліціонерів. Ні, добре, що їх вивезли, однак маса людей залишала місто, не маючи якої-небудь інформації, куди їхати чи йти. Не давали такої інформації і співробітники ДАІ. Сирени не включалися (для чого їх перевіряють кожен квартал), інформації по радіо, телебаченню гучномовного зв'язку не було, інформаційні пункти в райдержадміністрації або міськраді створено не було. Та й навряд чи міські чиновники та міліціонери знали, що людям казати. В результаті значна частина людей, які пішли або виїхали з міста, зупинялися в поле, де всю ніч грілися біля багать. Нагадаємо, що в цю ніч в околицях Сватове була мінусова температура.

Зате на наступний день місто був щільно оточений міліцією, і сюди не пропускали навіть жителів. Сватовчан, які хотіли повернутися за речами або іншої потреби.

Єдина установа, яка з вдячністю відзначає Андрій Крюков, так це персонал лікарні в сел. Сосновий: вони відкрили приміщення, де можна було розмістити людей, і забезпечили їх гарячим чаєм.

Найбільше постраждали будівля СШ 8, а також п'ятиповерховий житловий будинок, в яких є ушкодження конструкцій, на відновлення їх потрібні мільйони.

Андрій Крюков заперечує інформацію прес-служби Генштабу, що склади боєприпасів нібито знаходилися в котловані і мали захисний бруствер. Так дійсно повинно бути за нормами. Але насправді в Сватове склад знаходився на рівній місцевості і там не було жодних обваловок. До того ж він розташовувався неподалік від житлових будинків.

Андрій, також, скептично висловлюється про версії про диверсантів і ракетниці. Але повідомляє, що напередодні у військових була зарплата, вони «спустошили» всі банкомати в Сватове, а ціна самогону в місті різко зросла.

У зв'язку з цим керівник обласного КВУ задає питання, на які поки немає відповіді:

1.Хто взагалі здогадався розмістити склад боєприпасів у межах міста? Адже це заборонено робити за існуючими нормами? Чи буде притягнуто до відповідальності особа (або особи), які прийняли таке злочинне рішення?

2.Це як треба було розміщувати боєприпаси, щоб вони загорілися від освітлювальної ракети? Соломою вони їх перекладали для цілісності, чи що?

3.Те, що трапилося в Сватове – далеко не перший випадок, коли при виникненні надзвичайних ситуацій державні служби виявляються не в змозі сповістити людей про небезпеку і повідомити, що їм робити. Не кажучи вже про те, щоб вивести людей у безпечне місце і облаштувати там. Чи потрібна Україні така служба з надзвичайних ситуацій?

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#сватово #пожар #взрывы
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
live comments feed...