• Головна
  • Грицишин: з'єднаємося з Україною, і можна буде пускати «Азот»(видео)
Интервью
09:07, 22 жовтня 2015 р.

Грицишин: з'єднаємося з Україною, і можна буде пускати «Азот»(видео)

Интервью

Володимир Грицишин знову йде на вибори. Якими для нього були роки, що випали з мерського стажу ? Про це з кандидатом на посаду міського голови Володимиром Емельяновичем Грицишиним розмовляє журналіст Лариса Разумовська

- Яким для Вас був рік після виборів 2010-го?

-Так як на виборах на мене завели багато кримінальних справ, десь рік я їздив на допити. Потім виграв суди, довів, що це були сфабриковані справи.

- Невдовзі Ви стали директором Сєвєродонецькій ТЕЦ. Як працювалося там?

- Коли я прийшов на підприємство, там була сама низька зарплата в галузі. Тому почали працювати над цим. З'явилися гроші, стали проводити ремонти. Ми першими почали займатися перекладом станції з газу на вугілля. Але потім з політичних мотивів Партія регіонів змусила мене піти з цієї посади.

На сьогодні проект не похований. Я знову зустрічався з китайцями. Вони підтвердили, що згодні його продовжувати. Були відправлені листи в міністерство. Поки, правда, не видно, що міністерство зацікавлене в перекладі на вугілля. Але процес іде, гадаю, що станція буде переведена вугільне паливо. Для регіону це дуже важливо. Буде поставлено нове обладнання, яке буде працювати довго. Це робота підприємства, збереження колективу, податки місту. Станція буде працювати при переході на вугілля круглий рік. Місто буде з гарячою водою, але і підприємства перейдуть на використання гарячої води, так як вода буде дешевше, ніж підігріта. Найголовніше – можна використовувати вугілля, що видобувається на шахтах Лисичанська. Буде зв'язок ТЕЦ – шахти, підприємства і будуть працювати, то є міста будуть жити. Це 7,5 млрд. гривень інвестицій в нашу область. Я вважаю - це дуже вигідно.

Завдяки роботі сучасних систем очищення, коли станція буде працювати на вугільному паливі, то буде викидати менше шкідливих речовин, ніж зараз. Такі станції працюють у Польщі, Німеччині. Там з екологією, як ви знаєте, все в порядку. Європейські норми очищення вже враховані в проекті, тому людям хвилюватися нічого.

- З якими труднощами була пов'язана робота директора «ТАУН СЕРВІС»?

- Робота як робота, колектив хороший, професійний. Влітку 2014 року, коли ми були під так званою «армією південно-сходу», я весь час був у місті, на підприємстві, хоча це було дуже важко. Ми продовжували виконувати ремонтні роботи, забезпечували місто водою.

- Ви і зараз працюєте на цьому підприємстві. Що скажете про тарифи? Вони будуть підніматися?

- Водоканал сам не збирається піднімати тарифи на воду, тому що на підприємстві були проведені великі роботи по модернізації. Це дозволило економити і особливої необхідності піднімати тарифи немає. Але «Азот» планує піднімати в 8 разів тарифи на очищення стоків, і якщо це станеться, то це буде удар по жителям. Тому ми опираємося, як-то намагаємося домовитися, щоб цього не сталося.

- Як охарактеризуєте період роботи в облдержадміністрації?

- Після визволення міста губернатор області Геннадій Москаль запропонував піти до нього в команду попрацювати заступником. Сказати, що я хотів, я не можу. Але розумів, що ситуація дуже складна: у команді губернатора на той момент не було фахівців з ЖКГ і по енергетиці. Ми були відірвані від України, і я знав ситуацію як директор водоканалу. Займався з енергетиками, директорами електростанцій, Счастьинской і нашої ТЕЦ. Шляхи вирішення знаходили спільно. Взимку це дуже складно було, але міста ми не заморозили. Після закінчення опалювального сезону я пішов з обладміністрації.

Коли я прийшов в обладміністрацію, займався практично всіма питаннями життєзабезпечення. Це лінія розмежування, лінія війни. Відновлювали там лінії електропередач після обстрілу, водогони, водопроводи, мости, вивозили хворих і поранених, постачали електростанції вугіллям. Доводилося займатися організацією гуманітарної допомоги в Чорнухине, Попасную, Золоте, Станицю Луганську, Кондрашовку.

Наприклад, як їздили в Чорнухине. Це конвой: машина з пенсією, гуманітарною допомогою. Обов'язково їхали електрики, тому що там підстанція в зоні. І ось така машина їхала через десяток блок-постів.

«Отаман Козіцин» давав добро. Везеш і сподіваєшся, що ні та, ні інша сторона стріляти не будуть. Піднімали свердловини, пошта видавала пенсії. Треба було встигати до кінця світлового дня, щоб на своїх блок-постах не було проблем. Везеш 30 осіб, несеш за них відповідальність.

Проводили розмінування газопроводів в Трехизбенке, у Станиці Луганській. Доводилося навіть займатися організацією роботи саперів.

- За минулі 5 років Ви не могли не стежити за ситуацією в місті. Які бачите прорахунки нинішньої влади?

- У місті багато проблем, які треба вирішувати. Головна – це пуск «Азоту». «Азот» і так перестав платити оренду за землю, до того ж зменшилися надходження в бюджет за його зупинки. Це прибутковий податок. А який він з мінімалки?

Друге питання, яке, напевно, з розгону не зважитися, - це звернутися до обласної влади, щоб відремонтували наші лікарні і завезли туди обладнання. Щоб у нас були обласні лікарні третього рівня. Щоб сєвєродончан не відправляли лікуватися в Харків, Дніпропетровськ і т. д., треба відновити лікарні в області, і щоб це було у нас в місті. Зараз гроші і обладнання пішли в інші міста області, і сєвєродончани доведеться їздити в Рубіжне, Старобільськ, Лисичанськ, Кремінної і т. д.

Ми йдемо в опалювальний сезон. Ризиків дуже багато, тому що ми ніяк не з'єднаємося з енергетичною системою України. Міська влада не розуміє що робити, якщо раптом світло вирубиться.

- Ви і зараз займаєтеся питаннями енергозабезпечення?

- Так, по інерції телефонують мені. Допомагаю, чим можу, координую. Зараз таких проблем немає. Ще плюсова температура, і можна вирішувати виникаючі питання не в авральному режимі, як взимку.

При ремонті відразу не дають світло на міста, спочатку перекидають на шахти. Тому що в шахті без світла люди можуть залишитися під землею. Потім вже подають електрику всім іншим.

Взимку все складніше. Якщо за 4 години не включили, все - система почне замерзати. А якщо брати Лисичанськ, там лише 37 котелень. У нас-то централізовано все. Всіх треба організувати, розбудити, розштовхати. У минулу зиму це було дуже серйозно. І в цю зиму, якщо на вулиці буде 30 градусів морозу, то доведеться діяти швидше. Зима буде складна, але ми вже багато чому навчилися за ту зиму, тому, думаю, впораємося.

Що стосується підключення до енергосистеми країни, зараз відновлюються лінії на підстанцію Михайлівська, 1 лінія, і з Михайлівської підстанції на лінію Вуглегорську з часом вийдуть. Якщо ці лінії відновляться, з'єднаємося з Україною, і можна буде пускати «Азот».

З початку опалювального сезону буде підключена Сєвєродонецька електростанція, але вона буде давати лише 10% від того, що нам потрібно.

 

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#выборы #грицишин
0,0
Оцініть першим
Авторизируйтесь, чтобы оценить
Авторизируйтесь, чтобы оценить
live comments feed...