Що робити, коли коло питань, яке стоїть перед командою не вкладається в програми пропонованих на ринку тренінгів? Як вирішувати різноманітні питання, які стоять перед командою менеджерів, які працюють «на передовій» — менеджерів, які працюють з реальними замовниками, фахівцями автоматизуються підприємств, де кожен день виникає нова, несподівана завдання, складність якої починається ще з спроб її формалізувати і зрозуміти причини виникнення складнощів з її рішенням? Тренінги в цій ситуації не підходять, а спеціальні курси топ менеджерів.

Аналізуючи запити корпоративних клієнтів, ми все частіше бачимо запити, які стосуються не стільки питань методології управління проектами, скільки завдань адаптації наявних підходів в управлінні проектами і відносинами з замовниками до реальних «бойових» умов та специфіки конкретної компанії або галузі.

Консалтинг, як проектно-орієнтована діяльність, пов'язана з інформаційною підтримкою бізнес-процесів, що дозволяє дати незалежну експертну оцінку ефективності використання інформаційних технологій, в чистому вигляді не завжди допомагає, так як в силу своєї проектної природи не вчить менеджерів і команди вирішувати подібні і більш складні робочі ситуації після того, як консалтинговий проект завершений. У ситуації, коли завдання компанії не в тому, щоб зараз вирішити важливі проблеми, а навчитися вирішувати завдання в майбутньому — консалтинг не працює.

З деякими клієнтами, які остаточно повірили в системність і нерозв'язності своїх «унікальних виробничих проблем», ми спробували трохи нестандартний формат навчання. Це були групові та персональні коуч-сесії в рамках яких ми працювали над проясненням конкретних робочих питань, колективної виробленням реальних працюють саме у ваших конкретних умов рішень і підходів. Як показав досвід, близько 30-40% питань були спочатку не зовсім правильно сформульовані, а близько 20% питань були спрямовані на вирішення симптоматики, а не джерел проблем: подумайте, чи можуть в подібних ситуаціях допомогти замовляються тренінги?

Особливість даного формату — високий рівень залучення всіх учасників коучингу, використання колективного досвіду і групових методів вирішення питань і, звичайно, знання і досвід тренера у вирішенні аналогічних ситуацій. В цьому випадку група не пов'язана наявною програмою тренінгу, 100% обговорень питань стосуються саме робочих ситуацій компанії замовника, тому що група і тренер працюють саме з тими проблемами і завданнями, які з'ясовуються і формалізуються у спільній групою роботі.