Залежність від наркотичних речовин – складне захворювання, яке супроводжується погіршенням фізичного, психологічного, соціального, душевного стану і вимагає комплексного підходу до лікування. При цьому необхідно враховувати й такий момент, що наркозалежний може не усвідомлювати усієї небезпеки свого стану, самостійно звертатися за допомогою до близьких людей або одразу до наркологічного центру чи кліники.

Лікування наркоманії, у свою чергу, проходить дуже складно, а до кожного пацієнта необхідно знаходити індивідуальний підхід, розробляти спеціальну реабілітаційну програму з урахуванням не лише психологічних моментів, а й медикаментозних препаратів. Тривалість лікування також залежить безпосередньо від того, наскільки пацієнт готовий йти на контакт з лікарями, приймати допомогу та співпрацювати.

Етапи реабілітації наркозалежних

Зазвичай лікування наркоманії у спеціалізованому закладі складається з кількох етапів, зокрема:

  • діагностики з повним медичним та психологічним обстеженням, що дозволяє визначити фізіологічний стан хворого, наявність в організмі наркотичних речовин;
  • детоксикації, зняття синдрому відміни з подальшим відновленням нормального функціонування організму;
  • психотерапії, яка дозволить сформувати в людину свідому відмову від наркотичних препаратів, позбавитися від фізичної, психологічної залежності;
  • соціальної реабілітації та адаптації, аби повернути людину до нормального життя поза межами нашого наркологічного центру, показати принади та переваги життя без залежності.

Найскладніший етап лікування наркоманії – другий, оскільки супроводжується інтоксикацією, можливими больовими відчуттями, пригніченням психологічного стану. Для цього можуть використовуватися спеціальні препарати, аби пришвидшити вивід отруйних речовин та очистити організм. Тому надзвичайно важливо, аби у цей час поряд з пацієнтом знаходилися не лише близькі людини, але й кваліфіковані лікарі, які будуть спостерігати та допомагати хворому.

У нашому наркологічному центрі ми можемо гарантувати максимально комфортні умови для наркозалежних, включаючи повну анонімність, нерозголошення особистої інформації про стан та перебіг лікування. Також значну увагу приділяємо психологічній та соціальній реабілітації, аби сформувати у людини надійний психологічний бар’єр до рецидиву захворювання, повністю вилікувати від вбивчої звички.