Громадськість вже давно стурбована різними змінами, які відбуваються та очікуються найближчого часу в освітній системі. Це й оновлені програми для старшокласників, нові підручники для учнів та реформування освітніх закладів. На всі питання журналістів відповіла Міністр освіти і науки України Лілія Гриневич, яка в рамках форуму «Цифрове перетворення освіти» висвітлила всі хвилюючі проблеми. Чому раніше зміни не були помітними? Як зауважила Гриневич, вже кілька років Міністерство виділяє значні кошти на розвиток різноманітних програм та проектів в рамках освітньої системи, та відомі вони на жаль лише обмеженому колу вчителів. Основна причина – відсутність прозорості в даній системі.

Тож треба докорінно змінювати сам підхід до подібних питань, і тоді можна буде побачити радикальні зміни. Це будуть не просто нові зошити та посібники, а справжні нововведення в програмах. Мова не йде про введення додаткових дисциплін, скоріше треба говорити про нові напрямки роботи на основі вже існуючих шкільних предметів. Таким чином будуть формуватися певні компетентності, які якісно змінюватимуть не лише освітній процес, але й його результати в цілому. Все має бути прозорим На думку Лілії Гриневич першим кроком має стати відкритість та прозорість всіх запропонованих змін. Зокрема всі нововведення мають викладатися на порталі та підлягати ґрунтовному обговоренню. Тільки шляхом конструктивної дискусії можна дійти значущого результату. Міністр освіти зауважила, що вперше така система буде застосована під час оновлення шкільних навчальних програм. Кожен бажаючий може ознайомитися з запропонованими нововведеннями та висловити свої зауваження та пропозиції. Після громадського розгляду компетентна комісія детально вивчить всю інформацію та прийме до уваги цікаві моменти, які будуть висловлені вчителями. Готовий результат буде представлено у вигляді таблиці, де буде конкретно вказано, які зауваження були прийняті до уваги, а які – ні, з чітким обґрунтуванням причини відмови.

А поки навчання продовжується в стандартному режимі Допоки зміни в програмі лише плануються, учні отримують знання за вже звичною схемою. Комусь ще кілька років сидіти за шкільними партами, а хтось вже через 4 місяці спробує свої сили в ЗНО та стане студентом ВНЗ. Щоб бути готовим до будь яких іспитів, завітайте на bookletka.com. Всі необхідні посібники та підручники за привабливими цінами!