Національна рада України з питань телебачення і радіомовлення ухвалила рішення про занесення аудіовізуальних медіасервісів на замовлення та сервісів провайдерів аудіовізуальних сервісів держави-агресора до відповідних списків.

До списку заборонених медіасервісів внесено двадцять два сервіси, які зареєстровані в Росії та використовують російську мову.

На відміну від чесних казино, на кшталт таких, ці сервіси поширюють різний контент, зокрема кіно і серіали, які заборонені на території України. Влада найбільше побоюється, що ці медіасервіси поширюватимуть російську пропаганду.

Комісія з регулювання азартних ігор і лотерей провела перевірку реклами азартних ігор, які публікуються на сайтах держави-агресора. Порівнюють вони це все з переліком заборонених сервісів.

За результатами аналізу, КРАІЛ виявлено поширення реклами торговельних марок і брендів організаторів азартних ігор, яким КРАІЛ видано ліцензії. Запити було надіслано організаторам азартних ігор, чиї бренди та торговельні марки використовувалися в рекламі на вебсайтах держави-агресора, з метою з'ясування причин і підстав поширення такої реклами.

Спочатку були помічені бренди і торгові марки операторів азартних ігор на веб-ресурсах сторонньої країни. У кількох гемблінгових компаній уже було відібрано ліцензії за зв'язок із країною-агресором. Ось тому особливу увагу звернено на зв'язок операторів з іншою державою.

Однак, щоб провести таке дослідження, необхідно мати доступ до інформації про рекламні кампанії та їхнє поширення на вебсайтах держави-агресора. Можливо, для отримання такої інформації доведеться звернутися до відповідних наглядових органів або провайдерів рекламних послуг. Це може потребувати юридичних дій і дотримання правових процедур.

КРАІЛ закликає організаторів азартних ігор бути відповідальними в розміщенні своєї реклами в інтернеті та вжити заходів для запобігання її подальшого поширення на ворожих вебсайтах. Крім цього регулятор закликав зарубіжних провайдерів грального софту підтримати Україну і блокувати партнерство з РФ.

До закону України "Про рекламу" внесено зміни. Вони дозволяють КРАІЛ проводити перевірку і контроль за рекламою азартних ігор. Тепер Комісія може накладати санкції на сторони в ігровому бізнесі. А також КРАІЛ може вимагати припинення нелегальної реклами, а також подавати позови до суду.