Атрибут розкішного життя, благополуччя знак, затишок символ. Підтримувати тепло домівки, створюючи атмосферу комфорту, допоможе електрокамін. Часи, коли насолоджуватися видом полум'я, що горить, могли лише власники грамотно спроектованих будинків з димоходом і толково обладнаною вентиляцією, давно минули.

Промисловість розвивається, пропонуючи варіанти для сучасних квартир. Та й власники приватних будинків все частіше вибирають пожежну безпеку та простоту встановлення електрокамінів. Ефект полум'я, що горить, практично не відрізняється від сьогодення. Головна проблема – розібратися в лінійці сучасних моделей. Як вибирати електрокаміни? Потрібно визначитися з типом, способом монтажу та функціоналом.

Вибір електрокаміна: камінокомплект чи електричне вогнище?

Задавшись питанням як вибрати електрокамін, слід знати найпростіший поділ сучасних камінів: камінокомплекти та електричні вогнища. Головна відмінність – наявність та відсутність обрамлення.

Камінокомплект складається з електричного вогнища та порталу, який його обрамляє. Підійде для приміщень, де є багато місця. Ідеальний для просторої вітальні, великої зали, широкої спальні. Дозволяє доповнити інтер'єр дизайнерським елементом за допомогою обрамлення, виконаного у стилі саме вашого приміщення. Види облицювань камінокомплектів: камінь, пластик, дерево, метал, кераміка.

Електричне вогнище: компактний пристрій, що імітує живе полум'я, без облицювання. Менш масивний, транспортабельний. Легко вбудовується у будь-який інтер'єр. Підходить для невеликих приміщень. Популярні так звані осередки-кошики та осередки-вставки, які підходять для всіляких варіацій дизайнерських рішень. Відсутність зовнішніх декоративних елементів дозволяє «вписати» такий електрокамін у стиль будь-якого простору.

Основний модельний ряд електричних осередків представлений у вигляді:

  • класичних вогнищ,
  • вогнищ hi-tech серії.

Також варто звернути увагу на функцію 3d полум'я в електрокаміні. Це може бути імітація дров, що горять, або імітація вугілля, що горить.

Електрокамін: обігрів приміщення чи елемент декору?

Розберемося, як вибрати електрокамін на вигляд обігрівача. Приймаючи рішення про купівлю, важливо пам'ятати: на 10 квадратних метрів будь-якої кімнати потрібен пристрій, що виробляє потужність 1кВт. Зважайте на це.

Типи обігрівачів:

  • Тепловентилятор. Механізм, що поширює тепле повітря у кімнаті. Усередині електрокаміна з тепловенітілятором розташований нагрівальний елемент, від якого формується гарячий потік. Потужність до 2 квт. Достатньо для обігріву кімнати площею до 20 квадратних метрів. Із недоліків варто відзначити, що каміни з тепловентиляторами сушать повітря. Тому потрібно заздалегідь подбати про зволоження приміщення. Інший мінус – низька шумоізоляція.
  • Обігрівачі з інфрачервоним випромінюванням. Тут діє інший принцип. Нагрівальний елемент випромінює тепло, яке обігріває не повітря, а безпосередньо предмети інтер'єру поблизу електрокаміна. Усередині таких обігрівачів немає рухомих елементів, тому вони не виробляють шуму. Подібні пристрої погано підходять для забезпечення теплом великих приміщень, але ідеальні для маленьких кімнат.
  • Нагрівальне скло. Максимальна потужність таких пристроїв – 400 Ватт. Тому температура нагріву невисока. Такі електрокаміни не підійдуть для тих, хто придбає пристрій саме для обігріву. Їхня функція наближена до декоративної.
  • Електрокаміни без нагрівальних елементів. Якщо питання клімату в приміщенні вирішене, і немає проблем з обігрівом, вибирайте декоративний електрокамін. Такий пристрій підійде для тих, хто шукає оригінальне дизайнерське рішення для свого будинку. З декоративним каміном ви будете насолоджуватися ефектом полум'я, що горить, практично невідмінним від сьогодення.

Джерело: https://astraflame.com.ua/.