Збільшення вартості житлово комунальних послуг обумовлює розвиток енергозберігаючих технологій та матеріалів.

Багато країн Європи взяли курс на відмову від вуглецевих копальних енергоресурсів та розвиток альтернативних джерел видобутку енергії. Більшість країн Європи найближчими десятиріччями відмовляться від споживання автівок на вуглеводному пальному. Також впроваджують пасивне будівництво. Принципи пасивного будівництва полягають в тому, щоб будинки генерували стільки ж енергії скільки споживають. А якщо за рахунок енергоощадних матеріалів вдається генерувати навіть більше енергії то держава може доплачувати споживачеві.

Для генерування електроенергії та тепла в сучасному будівництві використовують теплові насоси, сонячні станції. Додатковими пристроями для збереження теплової енергії є рекуператори, що дозволяють значно зекономити на вентиляції та опаленні.

Згенерувати енергію це пів справи, адже наступним кроком має бути її збереження. І та на допомогу вже приходять сучасні будівельні матеріали. В комерційному будівництві такими матеріалами є сендвіч-панелі. Маючи статеву обшивку та наповнювач з пінополіізоцианурату або мінеральної вати, сендвіч-панелі є найкращім стіновим та покрівельним рішенням для енергоощадного будівництва. Їх застосування допомагає зробити будівлю майже воздухо- та теплонепроникною, тим самим мінімізувати втрати тепла під час опалюваного сезону крізь огороджувальні конструкції.

В місті Київ сендвіч панелі були застосовані на великій кількості комерційних об’єктів. Якщо раніше їх застосовували переважно для спорудження складів, торгових центрів, промислових та спортивних будівель, то зараз завдяки компанії Rauta сендвіч-панелі можна успішно застосовувати для будівництва житлових одноповерхових та багатоповерхових будинків.

Використання сендвіч-панелей в котеджному будівництві дозволяє побудувати дім за лічені дні. А застосування панелей у якості стін в багатоповерхових житлових будинках надає забудовнику додатково 4-5% площі для продажу за рахунок виносу стіни назовні.

Отже будівництво за енергозберігаючими технологіями не таке вже й складне. Головне перед тим як приступати до проектування будинку звернутись до спеціалістів за роз’ясненнями особливостей застосування технологічних сучасних рішень. Деякі матеріали та конструкції можуть бути застосовані без проблем а деякі, як ми бачимо на прикладі будинку з сендвіч-панелей потребують грамотної проектної експертизи.