Манометр - це професійний пристрій, який створено для того, щоб була можливість вимірювати і контролювати тиску газу і рідини. Існують манометри різних виконань, зокрема, вони бувають на надлишковий і вакуумметричний тиск. Це найпростіший механічний пристрій в невеликому корпусі, найчастіше 100 мм, дуже зручний для використання. У наш час наука пішла вперед, і зараз є складні манометри, які мають в своєму складі ще й температурну шкалу - термоманометр, мановакуумметри - для вакуумметричного й надлишкового тиску.

Звичайно, такий поширений і затребуваний пристрій ділиться на різні види. Отже, існують манометри:

• загальнотехнічні;

• спеціальні;

• електроконтактні;

• вібростійкі;

• зразкові.

Давайте розглянемо кожен окремо, щоб детальніше розібратися який манометр, де зручніше і краще застосовувати. Перший вид - загальнотехнічний. Такі прилади, можуть використовуватися в різних сферах, навіть при вимірюванні надлишкового та вакуумного тиску. Такі пристрої застосовуються зокрема для того, щоб вимірювати тиск в ході процесу виробництва в промисловому обладнанні, безпосередньо в робочих точках. Їх застосовують в газопостачанні, в механізмах і машинах, в теплопостачанні, в технологічних системах.

Електроконтактні манометри мають так звану електроконтактну (сигнальну) групу, що дозволяє задавати необхідні граничні значення тиску виходячи з вимог технологічних процесів. При досягненні стрілки приладу верхньої або нижньої границі тиску відбувається замикання або розмикання ланцюга відповідно, часто в ланцюг включають світлову або звукову сигналізацію, тому даний вид манометрів, вакуумметрів, мановакуумметрів називають сигналізуючим або електроконтактними.

Ще один вид - спеціальні манометри - для того, щоб вимірювати тиск газів, таких як аміак, кисень, пропан, ацетилен. Важливо знати, що для кожного газу - свій манометр, про це свідчить спеціальний колір корпусу приладу.

Зразкові манометри створені для випробування, калібрування тиску і для того, щоб точно вимірювати надлишок тиску газу і рідини.

Переваги роботи з використанням манометрів

Насправді, переваги в роботі з манометрами очевидні. По-перше, це універсальний пристрій, який допомагає тримати під контролем рівень тиску. По-друге, це точність вимірювання.

Третя перевага - дешевизна. Такий пристрій може дозволити собі кожен, тому що він має невисоку ціну. І четверта, дуже важлива перевага в тому, що цей пристрій надійний, при чому, надійність його не погіршується навіть при тривалій експлуатації. Ще одна важлива властивість - це можливість експлуатації в будь-яких умовах.

Варто зазначити, що без такого приладу робота на підприємстві, в якому необхідні вимірювання тиску, неможлива. Адже часто саме цей невеликий пристрій і тримає під контролем весь виробничий процес. Цей прилад - незамінний помічник у багатьох галузях.

Звичайно, зовсім непросто розібратися у всіх видах цього пристрою, які існують. Ми завжди допоможемо Вам підібрати манометр, який підійде саме для Ваших цілей.