Після майже 11 років простою гральна індустрія залишила тіньовий ринок, отримавши офіційний статус. Проте за той період, коли гра не контролювалася законом, нелегальні заклади встигли зіпсувати репутацію та заслужити недовіру серед населення. І головна причина тому — нечесні правила та неохайність у виплатах. Що ж змінилося після того, як гемблінг перейшов на контроль держсистеми?

Переваги для українців

Спочатку основним завданням легалізації гемблінг-індустрії виступало поповнення держскарбниці завдяки податковим зборам. Але це далеко не всі цілі. Так, відкриття нових закладів — це тисячі робочих місць для таких професій, як менеджери, адміністратори, бухгалтери, круп'є, рекрутери та багато інших. Причому, оскільки легальний гемблінг тільки починає своє формування і швидко розвивається, роботодавці готові платити своїм фахівцям зарплату на порядок вище, ніж у суміжних галузях.

Докладніше про причини високого заробітку у гральних закладах розповідається тут.

Не зважаючи на те, що оператори з ліцензією контролюються держорганами, а отже, гарантують прозорі правила та чесні виплати, експерти нагадують, що азартні ігри не можна розглядати як спосіб заробітку. Їхня мета — подарувати почуття азарту та розважити гравців. Як правильно вибрати заклад, щоб не розчаруватись, розказано у статті.

Плюси державного масштабу

Становлення гемблігу в Україні продовжується. На порядку денному ВР — ухвалення нового законопроекту, який стосуватиметься оподаткування та знизить фінансове навантаження на операторів. Такий підхід забезпечить не лише приплив нових гральних компаній, а й іноземних інвесторів.

Крім того, зали з рулетками і покерними столами, що вже відкрилися в готелях, приваблюють туристів. Особливою популярністю азартні ігри користуються серед мешканців Ізраїлю та Саудівської Аравії. Також відбувається стимуляція таких суміжних сфер, як:

  • консалтинг - у вигляді допомоги в оцінці поточної діяльності та бізнес-процесів гемблінгових організацій;
  • юридичні послуги - підготовка до перевірок контрольних органів, судовий супровід;
  • будівництво та дизайн – щоб отримати ліцензію, організатори азартних ігор ремонтують та облаштують готелі.
  • IT галузь - активна розробка та обслуговування програмного забезпечення для казино.

Це далеко не повний список сфер, у яких спостерігається підйом, що особливо важливо для економіки країни у непростий постковідний період.