Функція вхідних дверей двояка: для званих гостей це видимий прояв естетичних уподобань доброзичливого господаря будинку, а для непроханих візитерів – перша лінія оборони. Отже, вхідні двері слід вибирати виходячи з міркувань безпеки та естетичної привабливості. У цьому матеріалі читач знайде підказки, на що слід звернути особливу увагу, якщо він бажає купити вхідні двері.

Квартира чи котедж?

Безкінечно широкий спектр варіантів вхідних дверей, що продаються в котедж або квартиру — від бюджетних до елітних — і варіантів їх покупки може збити з пантелику навіть досвідчену людину. Нікого вже не здивуєш подібною покупкою в інтернет-магазині, проте фахівці рекомендують обмежитися вибором варіантів дверей на фірмовому сайті. Але остаточне рішення потрібно приймати лише при відвідуванні магазину, де є можливість отримати консультацію спеціаліста, побачити реальний колір дверей, а не фотографії, т.к. завжди присутні спотворення кольору. Зрештою, у магазині можна легко отримати реальні відчуття від контакту з дверима, її фурнітурою, замками, покриттям. Адже дверима доведеться користуватися, швидше за все, постійно, і комфортність відчуттів при цьому відіграватиме не останню роль.

Алгоритм вибору, що пропонується консультантом, починається з визначення місця встановлення дверей. Перш за все, слід уточнити, чи будуть ці двері встановлюватися всередині приміщення, або ж вони ведуть прямо на вулицю, як, наприклад, у приватному будинку. Залежно від цього навіть для однакових на вигляд дверей використовуються різні матеріали покриття дверного полотна. Крім того, для дверей, що встановлюються на вулицю, необхідно дотримання низки умов – їх невиконання призведе до значного скорочення терміну служби виробу.

Безпека та зломостійкість

Зломостійкість - одна з найважливіших характеристик, якою керуються при виборі вхідних металевих дверей. Визначається конструкцією та матеріалами полотна та коробки, кількістю, типом та складністю замків та замикаючих механізмів.

При виборі дверей ви можете уточнити у консультанта, які конкретно рішення використані в моделі, що Вас цікавить.

З більш-менш поширених рішень, які пропонуються сьогодні на ринку, можна перерахувати такі:

  • Установка у двері двох замків. Часто замки, встановлені в одні двері, мають різну конструкцію та принцип роботи механізму (циліндрові та сувальдні).
  • Деякі моделі дверей мають додаткову клямку, що відкривається тільки зсередини.
  • Встановлення додаткових елементів, які замикають полотно дверей не тільки з боку замка, але також вгорі та внизу.
  • Установка протизнімних штирів із боку петель. При закритих дверях вони входять до коробки і не дозволяють зняти двері, навіть якщо зрізані петлі.
  • Збільшення товщини металу полотна у місцях встановлення замків.