Фасади будівлі найчастіше обробляють штукатуркою або цеглою. Використання клінкерної або облицювальної цегли дозволить вам зробити дуже міцний і естетичний фасад, який прослужить вам багато років. Однак варто добре знати основні параметри фасадної цегли. Не вся цегла підходить для фасаду. Roben - офіційний дилер в Україні пропонує цеглу для зовнішніх поверхонь, що піддається впливу прямих погодних умов та відповідає певним вимогам, щоб фасад був довговічним.

Для початку необхідно пояснити, перш за все, чим відрізняється клінкерна та облицювальна цегла від т.зв. клінкерної плитки, яку часто плутають з облицювальною цеглою. Клінкерна плитка – це тонкі елементи, товщиною схожі на традиційну плитку, і її не порівняти з цільною або перфорованою цеглою.

Чим клінкерна цегла відрізняється від облицювальної?

Клінкерна цегла характеризується найкращими технічними параметрами, що робить її дуже хорошим фасадним матеріалом. Клінкер має характерну металеву реверберацію, коли дві цеглини стикаються одна з однією. На жаль, іноді торговці неправильно вживають назву «клінкер» для продукції, яка не відповідає всім вимогам до цього виду цегли.

Правильно виготовлена ​​клінкерна цегла виготовляється в процесі глиняного випалу (при температурі близько 1000 градусів Цельсія), характеризується водо поглинанням не вище 6%, міцністю на стиск не менше 30МПа і морозостійкими властивостями. Якщо виріб не відповідає навіть одній з перерахованих вище умов, його не можна назвати клінкерною цеглою.

Деякі продукти з параметрами, гіршими, ніж необхідні для клінкеру (наприклад, більше водо поглинання або менша міцність), будуть класифікуватися як облицювальна цегла, але тільки в тому випадку, якщо це морозостійкий виріб. До таких цеглин відноситься більшість наявної у продажу цегли, виготовленої вручну. Інші вироби, які не є морозостійкими, це т.зв. будівельна цегла. Таку цеглу необхідно захищати від вологи та морозу, наприклад, штукатуркою чи іншими видами захисту.

Зовнішній вигляд фасаду з клінкеру та облицювальної цегли

Колір клінкерної цегли зазвичай більш однорідний для всього виробництва, ніж для облицювальної цегли. Колір клінкеру в першу чергу залежить від типу глини, яка використовується для випалу. В нашій країні більшість родовищ — це глина, що надає клінкеру червоний відтінок. Однак можна зустріти і клінкерну цеглу з кольором, схожим на відтінок жовтого. Змішуючи два і більше видів глини, можна отримати різні відтінки обпаленої цегли.