Шафи-купе ідеально підходять для квартири чи приватного будинку. Вони використовуються для зберігання одягу, білизни, особистих речей, книг та інших предметів побуту. Їх основний плюс полягає в економії простору: дверцята в них просто зсуваються в одну зі сторін, тому вільне місце спереду їм не потрібне. А ще вони добре вписуються в інтер'єр та можуть використовуватися як декорація.

Як правильно вибрати шафу-купе? Перше, що потрібно враховувати, – габарити приміщення, в якому його планується встановити. Продумайте, де стоятиме шафа-купе, зробіть відповідні виміри. Вважайте на наявність інженерних комунікацій або труб – вони не повинні заважати. Якщо у вас високі стелі, можна вибрати моделі з антресолями.

На що звертати увагу

Після того, як ви визначилися з розмірами шафи, потрібно вирішити, як у ній буде організований внутрішній простір. Він безпосередньо залежить від того, що саме планується зберігати. Для верхнього одягу потрібен великий відсік з трубою, на яку будуть вішатися плічка. Для білизни використовують широкі полиці, а для косметики та інших речей – вузькі.

Якщо шафа велика або вона буде стояти у гардеробній або дальньому кутку, то можна вибрати моделі з вбудованим підсвічуванням. Воно може працювати від розетки або акумуляторів/батарейок. Це дуже практично, особливо якщо ви берете одяг або складаєте білизну рано вранці. У кімнаті не потрібно вмикати світло, тому ви не потурбуєте людей, які відпочивають.

Обов'язково продумайте, як шафа поєднуватиметься з іншими елементами приміщення та наявними оздоблювальними матеріалами. Передні стінки можуть бути виконані з ЛДСП, скла або полімерів. Добре зарекомендували себе дзеркальні моделі: вони візуально збільшують кімнату та можуть використовуватися як трюмо.

Поради щодо вибору

При підборі рекомендуємо враховувати такі нюанси:

1. Шафу-купе можна вбудувати в наявні ніші або вільні простори, а також використовувати її для зонування приміщення. Це дуже зручно та економить вільний простір.

2. Намагайтеся вибирати моделі з трьома дверцятами, а не двома великими. Відкривати їх буде легше.

3. Обов'язково спробуйте, як працює механізм. Дверцята повинні їздити плавно і вільно, не заїдаючи та не чіпляючись одна за одну. Найкраще вибирати моделі з металевими напрямними, пластик служить недовго та швидко ламається.

Обов'язково продумайте, на що буде встановлена ​​шафа. Якщо у вас рівна підлога з лінолеумом, то нічого робити не потрібно, але якщо дощата або з перепадами, то доведеться придбати спеціальну підкладку. Вона вирівнює основу, тому дверцята працюватимуть без перекосів.

Бажаєте дізнатися, які моделі шаф-купе є актуальними? Тоді зайдіть в інтернет-магазин меблів Dybok.ua та вивчіть його асортимент. Тут представлені десятки різноманітних варіантів, які підійдуть для будь-яких типів приміщень. В магазині ви зможете підібрати відповідні для вас моделі, отримати детальні консультації з будь-яких питань та зробити замовлення з доставлянням по всій Україні.