Технологія майбутнього виробництва є основою для грамотного проекту будівництва промислової будівлі. Керуючись технологічно-виробничої схемою роботи розробляється технологія будівництва. В ході проектних робіт необхідно враховувати всі нюанси, які можуть виникнути до, в процесі і після будівництва. У проекті повинні бути враховані всі функції майбутньої споруди відповідно до призначення виробництва. Важливо приділити належну увагу проектуванню інженерних мереж і комунікаційних систем.

ПРОЕКТНИЙ ІНСТИТУТ КИЇВАВІАПРОЕКТ пропонує послуги зі створення індивідуального проекту (ескізний, архітектурний і робочий), на підставі якого в подальшому будуть здійснюватися всі будівельні роботи.

Можна виділити основні етапи проектування та будівництва:

  • Зведення фундаменту і його ізоляція;
  • Монтаж каркаса надземної частини споруди;
  • Монтаж стін, перекриттів і огорож;
  • Пристрій комунікацій;
  • Планування виробничих цехів і приміщень;
  • Проведення робіт з прокладання інженерних систем;
  • Монтаж технологічного устаткування;
  • Обробка приміщень;
  • Пуско-налагоджувальні роботи.

При проектуванні виробничого приміщення, яке відповідатиме сучасним вимогам і тенденціям, важливо враховувати внутрішній і зовнішній вигляд будівлі. Найбільш мінімальних термінів будівництва можна досягти шляхом використання великорозмірних збірних конструкцій, монтаж яких проводиться великими блоками або вузлами, що значно підвищує индустриальность будівництва. В індустріальному промисловому будівництві перевага віддається використанню конструкцій і їх вузлів заводського виготовлення, які монтуються з використанням сучасних засобів автоматизації та механізації. У промисловому будівництві широко поширене застосування збірних залізобетонних і сталевих конструкцій, сюди ж можна віднести монолітний залізобетон, дерево, алюміній і пластмаси. Варто зазначити, що індустріалізація в принципі неможлива без типізації та уніфікації майбутнього виробництва, його вузлів, частин і окремих конструкцій.

При створенні проекту промислової будівлі або споруди, все ж найважливішу роль відіграє робота грамотних архітекторів та інженерів, які впораються з будь-якими завданнями. Всі залучені фахівці повинні в деталях спроектувати і територію, і саму будівлю, і всі допоміжні споруди для майбутнього об'єкта. У сучасних умовах, і існуючих вимогах, пропонованих до промбудівництва, важливо провести грамотну адаптацію старих будівель, якщо такі є, і територій.