Чи знаєте ви, що читання книги протягом 6 хвилин зменшить стрес на 60% і змінить ваш душевний стан? Як тільки ви говорите, що ви читач, відразу виникає запитання: «Що ви читаєте? Книги художньої літератури чи нехудожньої?». Багато людей говорять, що читання художньої літератури - це марна трата. Але це лише вигадки. Чому читачі шукають художню літературу в інтернет-магазині Віват та люблять цей захоплюючий жанр?

Тимчасова втеча від реальності

Читання художньої літератури допомагає людині покинути свій світ та перейти до іншого. Іноді люди також рятуються від своїх думок і починають читати книгу. Отже, художня література – це прекрасний спосіб відволіктися.

Читання як розвага

Люди читають художню літературу, вважаючи її веселою, цікавою та розслаблюючою. Мало хто може залишитись беземоційним під час читання художньої літератури. Так! Люди читають, щоб розважитися.

Мотивація для вирішення проблем

Дослідження показують, що читання книг робить людину більш інклюзивною, толерантною та відкритою. Безсумнівно, що книги можуть відкрити ваш розум. Коли ви читаєте художню літературу, ваш мозок реагує так само, ніби ви переживаєте той самий досвід. 

Це дуже важливо для навичок вирішення проблем в особистому та професійному житті. Читачі також можуть знайти більш ефективне та практичне рішення проблеми.  

Пам’ять та психічна стимуляція

Читання художньої літератури допомагає покращити пам’ять. Під час читання художньої літератури ви також візуалізуєте персонажів автоматично, що допомагає кодувати інформацію в довгострокову пам’ять.

Збільшення словникового запасу

Мова допомагає вам виражати себе і спілкуватися з іншими. Завдяки багатому словниковому запасу ви зможете легко зрозуміти, що інші намагаються розповісти. Кажуть, що читачі художньої літератури мають значно більший словниковий запас. 

Зменшення стресу

Людський мозок не працює постійно. Вам неодмінно знадобиться час для того, щоб відволіктися. Читання може принести користь для здоров’я - глибоке розслаблення та внутрішній спокій. Постійні читачі художньої літератури:

  • можуть краще спати;

  • мають менший рівень стресу, вищу самооцінку та низький рівень депресії.

Наступного разу, коли хтось скаже, що художня література - це марна трата часу, пригадайте йому вищезазначені переваги. Читати художні книги - це інвестувати у своє здоров'я і розвиток особистості. Виберіть улюблений жанр і насолоджуйтесь читанням. Зробіть читання художньої літератури частиною свого життя та знайдіть хорошого автора в інтернет-магазині Віват, книги якого завжди будуть поруч з вами.