Якби ще недавно запеклому курцеві розповіли, що в майбутньому порцію нікотину можна буде отримати за допомогою спеціальної подушечки без диму і тютюну, він би напевно сильно здивувався. Але сьогодні багато курців шукають альтернативні способи споживання нікотину з меншими ризиками для здоров'я. Ринок швидко відреагував на цю тенденцію, виробники стали випускати нові продукти. Один з них - нікотинові паучі. Як вони влаштовані, чи можна їх вважати нешкідливою альтернативою сигарет? Дізнатися про паучі докладніше ви можете, пройшовши за посиланням 1kr.ua!

Люди більше не курять сигарети?

Останні пару років люди активно шукають варіанти споживання нікотину з меншою шкодою для здоров'я. Сьогодні на ринку є кілька альтернатив звичайним сигаретам: системи нагрівання тютюну, електронні системи куріння, нікотинові паучі. Всі ці продукти несуть потенційно знижену шкоду для здоров'я через відсутність процесу горіння тютюну.

А що таке паучі? І звідки така назва?

Паучі - це новий нікотиновмісний продукт без тютюну, який теж не треба нагрівати або підпалювати, досить просто розмістити під верхньою губою спеціальну подушечку. Така назва використовується за аналогією з англійським оригіналом «pouch».

Чим вони відрізняються від системи нагрівання тютюну зі стиками?

У паучі в принципі немає тютюну, їх не потрібно нагрівати, від них немає диму і запаху. А ще для їх використання не потрібен ніякий додатковий девайс.

Це правда безпечніше, ніж звичайні сигарети?

Паучі сильно відрізняються від сигарет. Це нікотиновий продукт з потенційно зниженим ризиком для здоров'я. При курінні головну небезпеку створюють смоли, які утворюються при горінні тютюну, - у всьому світі вони визнані канцерогенами. Виходить, якщо немає горіння - шкода набагато менше.

Нікотинові павукові містять значно менше токсичних речовин в порівнянні з сигаретами. До того ж при використанні паучій немає впливу гарячого диму на слизові рота, горла, бронхів і легені.

З чого робляться паучі?

Паучі VELO виготовляються з натуральних рослинних волокон, нікотину, води і ароматизаторів. Всі ці інгредієнти можна використовувати в харчовій промисловості.

Якщо це не сигарети, то вони не викликають залежність?

Викликають. До складу паучій входить нікотин, саме він викликає залежність, як при курінні сигарет і використанні альтернативних способів. У цьому сенсі можна говорити тільки про потенційне зниження шкоди для здоров'я. При цьому, за словами Кріса Проктора, глави дослідницької лабораторії British American Tobacco в Саутгемптоні (Великобританія), нікотин є стимулятором, який можна порівняти, наприклад, з кофеїном.