Розтяжки – результат розтягнення шкіри внаслідок внутрішніх мікророзривів. На жаль, проблема добре знайома багатьом, незалежно від статі та віку.

Зазвичай стрії з'являються в таких зонах: на стегнах, сідницях, животі, руках, грудях.

За кольором вони бувають:

 • червоними або багряними новоутвореннями;

 • блідо-рожевими ниткоподібними рубцями, які з'явилися не так давно, але стали звичними;

 • блідими, як колір шкіри, застарілими.

Якщо стрії вже є, боротися з ними тільки за допомогою косметичних засобів недоречно. Щоб надати тілу естетичний вигляд, варто вдатися до косметологічних процедур.

Чому з'являються розтяжки

Процес появи рубців виглядає так: під час набору ваги шкіра розтягується, у схильних до новоутворень місцях з'являється свербіж, а потім дерма, внаслідок внутрішнього мікророзриву тканин, лагодить пошкоджену ділянку сполучною тканиною – і виникає розтяжка.

Причини, які ведуть до розвитку такого сценарію:

 • стрімкий і суттєвий набір ваги;

 • гормональні зміни під час статевого дозрівання, вагітності й менопаузи;

 • генетична схильність.

Важливо! Будь-який крем від розтяжок діє ефективніше, якщо його поєднувати з дієтою, фізичними навантаженнями й особливим доглядом, що полягає у використанні пілінгів, скрабів, м'яких щіток для очищення шкіри й масажу.

Як вибрати засіб від стріїв

Вибір косметики: крему, масла, вершків, молочка – питання індивідуальне. Активність і ефективність формули не пов'язані з текстурою.

 1. Консистенція. Може бути різною – кремовою або олійною. Чому надати перевагу? Радимо експериментувати, щоб знайти продукт, який найкраще підходить.

 2. Склад. Чим багатший склад, чим більше в засобі зволожувальних, протинабрякових компонентів та інгредієнтів, що сприяють дренуванню, тим краще.

 3. Запах. Цей пункт має особливе значення для вагітних. Якщо інтенсивність аромату дратує, краще надати перевагу крему від розтяжок без ароматизаторів.

Варто також враховувати призначення. Як правило, засоби від стріїв багатофункціональні. Крім зволожувальних компонентів і таких, що розгладжують шкіру, вони містять антицелюлітні комплекси.

Як користуватися кремом

Щоб побачити ефект від застосування косметики, недостатньо просто наносити її на шкіру. Доведеться постійно докладати й інші зусилля:

 1. Налагодити питний режим і збалансувати раціон. Чим більше води, тим краще. Добова норма розраховується індивідуально: 30 мг негазованої води на кожен кілограм ваги.

 2. Додати помірні фізичні навантаження.

 3. Під час душу добре розтирати проблемні зони щіткою з натуральною щетиною, щоб посилити мікроциркуляцію, водночас використовувати скраб для тіла. Вагітних цей пункт не стосується!

 4. Відразу після банних процедур варто промокнути тіло махровим рушником. На ще вологу шкіру нанесіть крем від розтяжок круговими енергійними рухами, продовжуючи масаж до повного всмоктування засобу. Зверніть увагу: під час вагітності погладжування повинні бути м'якими й легкими.

Здоров’я та краси!