Коли мова заходить про ранній розвиток дитини - батьки і експерти діляться на два табори. Одні рекомендують починати з моменту, коли малюкові виповниться ледь рік, а інші наполягають на трирічному віці. Але найчастіше вибирають золоту середину - 2-3 роки. У цей період діти вже можуть себе обслуговувати і відкриті для активного вивчення нового. Тому походи у центр дитячого розвитку Соняшник буде продуктивним і цікавим періодом. Але навіть в цих рамках є свої нюанси.

Як зрозуміти, що дитина готова до навчання?

Щоб своєчасно почати займатися розвитком дитини, вам не потрібно читати масу книг в області вирішення даного питання, як і шукати експертну думку. Досить часто люди дивляться на дітей друзів або родичів, вирішуючи наслідувати їх приклад. Розвиватися разом - добре і цікаво, та й дітки зможуть грати.

Насправді, такий шаблон не завжди є відмінною ідеєю через те, що момент початку розвитку у всього проходить по-різному. Якщо дочка або син подруги вже в рік проявляє інтерес до навчання - зовсім не означає, що ваше чадо розвивається точно так же. Щоб зрозуміти, що час прийшов, зверніть увагу на наступні чинники:

  • дитина проявляє інтерес до розвиваючих моментів в мультфільмах;

  • малюкові стає цікаво грати в ті ігри, де потрібно вважати об'єкти, показувати цифри, знаходити кольору і багато іншого;

  • дитина більше цікавиться зовнішнім світом і то, як він улаштований;

  • малюк довго може сидіти за одним заняттям, захоплено вивчаючи його моменти;

  • дитина проявляє інтерес до спілкування і все більше прагне перебувати в суспільстві;

  • малюк легко засвоює новий матеріал і при повторенні може викласти його в тому вигляді, якому дізнався.

Ці критерії допоможуть зрозуміти, чи готовий ваш дитина до початку відвідування центру раннього розвитку. Якщо час не настав - почніть потроху займатися вдома, впроваджуючи розвиваючі вправи в звичні для вашої родини гри. Завдяки цьому малюк буде поступово адаптуватися до факту наявності навчання в його житті.

Що буде, якщо прогавити ідеальний момент?

Якщо прогавити момент, коли ваша дитина готова вчитися і розвиватися - йому буде складніше почати. У той час як його однолітки вже знають багато - він тільки приступить до вивчення азів. Науки і більш легкі напрямки стануть для малюка випробуваннями, подолати які виявиться складним завданням. У той час як інші хлопці будуть легко поглинати нові знання - вашому малюкові доведеться прикладати набагато більше зусиль, щоб наздогнати матеріал і вийти на один щабель з розвитку з однолітками.