Свята на честь матерів існують з незапам'ятних часів. Стародавні греки шанували матір всіх богів Гею, римляни приносили богиню Кибелу, а кельти - Бріджит.

Інтернет-видання Фокус – це більше ніж просто новини! Тут ви можете дізнатися про все, що відбувається в Україні і в світі!

Історія свята

В середні віки європейці відправляли своїх чад "на вільні хліби", подалі від рідного дому. Зароблені гроші відправлялися в бюджет сім'ї. А так як і батьки, і діти нудьгували далеко один від одного, був оголошений день, коли вся сім'я возз'єднувалася.

Діти приїжджали додому і дарували подарунки матерям - букети квітів і свіжі яйця. Святкове відчуття надавав і "материнський торт" - синель, у якого була своя "особлива" рецептура. Кожен намагався приділити матері якомога більше уваги.

У 1907 році американка Анна Джарвіс була настільки вбита горем після смерті своєї мами, що вирішила оголосити день пам'яті матерів в США. Вона спробувала "достукатися" до всіх законодавчих органів і переконати їх в необхідності проведення цього свята. Через три роки її пропозиція була схвалена, а День матері заснований в Америці.

Після Америки цей день перейняли 23 країни світу. В Україні цей день почали відзначати з 1998 року, а в Білорусі - з 1996 року. Цікаво, що в різних країнах відзначають Дні матері в різні дні.

Як же відзначається День матері в інших країнах?

У США існує цікава традиція - люди приколюють квітку гвоздики до елементів одягу. Якщо це червона гвоздика - мама знаходиться в повному здоров'ї, а якщо біла - гвоздика виступає як пам'ять про матір.

В Австрії святкування Дня матері схоже зі святкуванням Восьмого березня. У школі проводяться творчі концерти, діти роблять подарунки своїми руками і дарують букетики матерям. В Італії традиційним подарунком вважають солодке - шоколад, тістечка і торти.

Канадські діти готують мамам святкові сніданки і приносять їх в ліжко і також дарують маленькі презенти. Бабусі і мами звільняються від своїх звичних обов'язків - миття посуду, прибирання і готування.

У Фінляндії в цей день піднімають прапори, купують подарунки і докладають усіх зусиль для того, щоб цей день став одним з найпростіших і ледачих для мам.

У Білорусі та Україні в цей день проводяться різноманітні заходи - концерти, лекції, виставки. У школах прийнято випускати стінгазети, малювати листівки і плакати. Ніхто не забуває подарувати подарунок, відправити тепле смс-привітання або просто провести час з самою рідною людиною.