Її аромат зводить з розуму, а краса - заворожує. За недовгий термін цвітіння лавандові поля прагнуть побачити багато. І з кожним роком кількість охочих помилуватися нею неухильно зростає, а в модних тенденціях міцно оселився лавандовий колір. Що ж це за рослина така – лаванда?

По-перше, це багаторічна рослина, які цінують не лише за естетичні, а й лікарські якості. Лаванду можна зустріти як у дикій природі, так і на присадибних ділянках. Вона гарно адаптується до різних кліматичних умов, до того ж селекціонерами вже виведено сорти, які стійкі до суворих температур.

Що стосується кольору, то найчастіше зустрічається сині та фіолетові квіти, проте є й інші варіанти. В Україні вирощують лаванди двох видів: широколисту та вузьколисту. Останній вид добре переносить морозні зими та швидко після них відновлюється. Найбільш відомими є наступні види Лаванди:

  • зубчаста;
  • Англійська;
  • Французька;
  • вузьколиста.

Чим різниться лаванда?

Найбільш поширеної в південних регіонах нашої країни є лаванда зубчаста. Це – багаторічний кущ, що може рости не лише в ширину, але й в висоту. На її листочках є зубчики. Саме завдяки їм лаванда отримала свої ім’я. Сезон цвітіння, при сприятливих умовах, починається на початку червня.

Лаванда Англійська має середні кущі. Вузькі листочки мають незвичний колір, де поєднуються сірі та зелені відтінки. Період цвітіння припадає на середу літа. А сама плантація лаванди Англійської вражає різноманітними відтінками – від блакитного до бузкового. Саме цей вид лаванди має найприємніший аромат.

Лаванда Французька має також іншу назву – широколиста. Її головні особливості – привабливий вид та раннє цвітіння. У висоту може досягати відмітки 130 см. Період цвітіння може починатися у кінці квітня – на початку травня. Квіти можуть бути як блакитного кольору, так і білого, й навіть рожевого. Але незалежно від кольору вони всі приємно пахнуть. Серед усіх видів лаванди, саме Французька може цвісти двічі на рік – навесні та восени. Крім того, саме ця рослина добре переносить низькі температура взимку, а також тривалу засуху літом.

 

Лаванда вузьколиста отримала свою назву через свої листя. Зустрічаються як невеличкі, так і великі кущі, за формою більш схожі на кулю. Період цвітіння починається в липні й може тривати близько місяця. Найбільш поширені кольори квітів – блакитний та бузковий, листя має сіро-зелене забарвлення. Цей вид лаванди добре та швидко адаптується до зимових температур в – 20 градусів. Проте на відновлення після зими потребує більше часу.