Рак тіла та шийки матки є досить поширеними захворюваннями у гінекології. І досить часто вони розвиваються не раптово, а «виростають» з доброякісних пухлин та передракових станів. Тому варто знати, які хвороби можуть призвести до онкології, та як цьому запобігти. Адже є певні передракові стани, при яких жінку можна повністю вилікувати та зберегти важливі репродуктивні органи.

На Закарпатті таку допомогу дає лікарня Біляка. Це сучасний медичний центр, де можна пройти точне обстеження та отримати лікування передракових станів за європейськими стандартами. Давайте розберемося, які стани у гінекології відносять до передракових, як їх розпізнати та вилікувати.

Види передракових станів у гінекології

В принципі, переродитися на рак здатна будь-як доброякісна пухлина. Коли у жіночих статевих органах формуються новоутворення, то за певних обставин у них починають утворюватися атипові клітини. Саме вони є основним каталізатором злоякісних процесів. Найчастіше до раку тіла або шийки матки призводять:

 • дисплазія та лейкоплакія шийки матки – злоякісне переродження тканин;
 • гіпертрофія ендометрію – доброякісне розростання слизової оболонки, що вистилає зсередини тіло матки;
 • поліпи – можуть формуватися усередині матки, з ендометрію, або у цервікальному каналі, зі з’єднувальної тканини.

Головною причиною усіх перерахованих захворювань є вірус папіломи людини. Він потрапляє до організму статевим шляхом або через предмети побуту та гігієни, родові шляхи. У випадках, коли організм достатньо сильний, вірус ніяк не проявляється. Але за певних обставин починає сприяти зростанню новоутворень. Також ці ризики посилюються в жінок, які рано почали сексуальне життя, практикують незахищений секс, робили аборти, мають шкідливі звички.

Головний фактор успішного лікування передракових станів – це їхня рання діагностика. Для цього треба звернутися до лікарів по допомогу якомога раніше, поки новоутворення не встигло перетворитися на злоякісне. Тому варто прислуховуватися до підозрілих симптомів, які мають свідчити про передракові стани.

Ознаки, що варто звернутися до лікаря

Серед симптомів, що характерні для усіх передракових станів, можна виділити:

 • тягнучий біль унизу живота;
 • дискомфорт під час сексу;
 • контактні кровотечі – після статевого акту;
 • поява коричневих виділень за декілька днів до або після менструацій;
 • дуже болісні менструації з рясними виділеннями крові та згустками;
 • слизові жовто-коричневі виділення;
 • почервоніння, свербіж статевих губ та дискомфорт у промежині;
 • відчуття чужорідного тіла унизу живота.

Будь-яка з цих ознак говорить про те, що треба звернутися до гінеколога, й терміново. До того ж, досить часто передракові хвороби можуть протікати безсимптомно й можуть бути виявлені випадково під час огляду. Тому лікарі рекомендують проходити профілактичну діагностику 1-2 рази на рік.

Як діагностують передракові стани

У сучасній медицині використовуються точні інформативні методи, що дозволяють виявляти передракові стани на ранніх стадіях:

 • огляд за допомогою дзеркал – допомагає оцінити загальний стан шийки матки, побачити наявність змін у тканинах;
 • кольпоскопія – дозволяє оглянути шийку матки та вхід цервікального каналу під багатократним збільшенням, детально дослідити тканини;
 • гістероскпія – ендоскопічний метод дослідження слизової оболонки тіла матки;
 • ПАП-тест – аналіз, що виявляє вірус папіломи людини;
 • біопсія – дозволяє взяти фрагмент тканин для гістологічного дослідження та визначити, чи є у них злоякісний процес.

Усі перераховані методи діагностики використовуються у Клініці Біляка. За результатами обстеження лікарі клініки підбирають для кожної пацієнтки індивідуальну схему лікування.

Малотравматичне лікування

На відміну від раку, передракові стани зазвичай можна вилікувати щадними методами та зберегти жінці важливий орган. Різні патологічні новоутворення сьогодні видаляють за допомогою лазеру, електричного струму, кріодеструкції. Це дозволяє провести операцію без розрізів, болю та крововтрати. Більш детальну інформацію можна отримати у клініці Біляка за адресою: Закарпатська обл., Ужгородський р-н, с. Минай, вул. Коротка, 1а. записуйтесь на консультацію за номером: +38 (099) 100-10-03.