Фінансові знання приходять з досвідом, але це обходиться занадто дорого в буквальному сенсі: то банк раптово візьме комісію, то з карти списується не та сума, на яку ти розраховував. Давайте розберемось, що робити щоб не повернутися з-за кордону без штанів.

Дізнатися курс долара в Одесі та обміняти валюту перед закордонною поїздкою ви можете в Обмінці!

Як міняти валюту?

Уникай вуличних обмінників. Де б ти не знаходився, уникай вуличних пунктів обміну валют, навіть якщо курс здається привабливим: занадто високий ризик отримати фальшиві гроші. Міняй гроші тільки в банківських відділеннях чи в офіційних обмінних пунктах.

На різниці курсів різних банків можна трохи виграти, якщо міняти велику суму. Коли змінюєш гроші до від'їзду, скористайся будь-яким сервісом порівняння курсів і не забудь подзвонити в банк, щоб уточнити актуальність саме цього курсу. Він може незначно змінюватися протягом дня, до того ж в найближчому відділенні просто може не виявитися купюр потрібного номіналу.

Валюту можна купити через банківське мобільний додаток, якщо у тебе основна гривнева і додаткова валютна карти: з гривневої спишуться гроші за курсом продажу банку і переведуться на валютну.

Уникай вуличних мінял. Запам'ятай: ніяких розмов з невідомими про гроші, а обміни валюти - тільки в ліцензованих фінансових організаціях. Перед поїздкою в країну з незнайомою валютою на всякий випадок погуглити, як виглядають купюри і монети.

Заздалегідь дізнайся про розмір комісії. Багато банків по всьому світу не вказують комісію на вході в обмінник. Про додаткові збори ти дізнаєшся з квитанції, коли скасувати угоду буде не можна. Заздалегідь запитай про розмір комісії в касах або уточни інформацію на офіційних сайтах банків.

Будь готовий до того, що в багатьох азіатських країнах обмінний курс залежить від номіналу купюр. За великі купюри дають більше місцевої валюти.

Правила обміну валюти

  • Міняй гроші тільки в банках. Уникай вуличних обмінників і приватних осіб.
  • Не міняй валюту в аеропортах, готелях і на вокзалах. Як правило, в таких обмінних пунктах невигідні курси.
  • Якщо міняєш велику суму до від'їзду, використовуй сервіс порівняння курсів різних банків і вибирай найкращу пропозицію. Подзвони в банк і уточни деталі.
  • Питай про комісію і додаткові збори до обміну - за кордоном про комісії часто не повідомляють.
  • Перед поїздкою в країну з невідомої валютою подивися в інтернеті, як виглядають купюри і монети.