Окрім «реальної» вартості грошей, тобто скільки товарів країна-емітент купує та продає, та стабілізуючих дій центрального банку, на валютному ринку є також приватні особи та установи, які намагаються отримати прибуток, торгуючи валютами.

Деякі торговці валютою орієнтовані на швидкий прибуток, обираючи найвигідніший в місті Суми курс валют. Тому операції купівлі-продажу валют на ринку Форекс (міжнародний валютний ринок) відбуваються за частки секунди і виконуються роботами частіше, ніж людьми. Виконуючи сотні звернень, відносно невеликі операції на день з мінімальним розповсюдженням, компанії, що спеціалізуються на торгівлі, можуть отримати значний прибуток. Однак через короткі терміни операції вона не має суттєвого впливу на курс валюти щокварталу чи щороку.

Завдяки короткотерміновій торгівлі, наприклад, протягом години, ніхто не знає, від чого насправді залежить курс валюти. Це є результатом рішень тисяч гравців, які приймають їх на основі лише графіків та спеціалізованих алгоритмів, а не фактичних даних з економіки. У цій короткостроковій перспективі ставка є питанням долі.

Довгострокові інвестиції

Інакше йде справа з довгостроковими інвестиціями. Вони інвестують у валюти не на основі макроекономічних даних. Це такі показники, як:

  • індекс інфляції,
  • економічне зростання,
  • рівень безробіття.

Якщо макроекономічні дані свідчать про погіршення економічної ситуації в тій чи іншій країні, довгострокові інвестори відмовляться від зберігання грошей у її валюті, оскільки вони прогнозують, що країна стане менш конкурентоспроможною. Це відбувається ще до фактичного зниження конкурентоспроможності економіки країни, оскільки інвестори намагаються передбачити події та заробити гроші на торгівлі. Будь-яка людина може легко інвестувати у валюти в довгостроковій перспективі, купуючи валюту в обмінних пунктах.

Політика впливає на валютний курс подібним чином. Уряд, сприятливий для ринків та великого бізнесу, сповіщає про збільшення вартості валюти хоча б тому, що це заохотить іноземні компанії до інвестицій.

Стихійні лиха, війни - всі фактори, що порушують нормальне функціонування економіки, можуть знизити вартість валюти та збільшити, наприклад, інформацію про пошук родовища цінної сировини, яку, звичайно, інші країни будуть купувати в місцевій валюті.

Швейцарський франк - найбільш стабільна валюта у світі. Інвестори з усього світу вважають, що Швейцарія є надзвичайно стабільною країною і ніколи не збанкрутує. З цієї причини багато людей вкладають свої заощадження у франки, особливо під час кризи.