Теплові насоси - дуже популярне рішення за кордоном. Підраховано навіть, що у Швейцарії кожен третій багатоквартирний будинок опалюється тепловим насосом. Саме тому насоси Thermia виробництва Швеції користуються такою популярністю в нашій країні. Представником цієї компанії в Україні є компанія NOVITERM https://noviterm.com.ua/uk/, що пропонує теплові насоси високої якості. Численні переваги установки, поза сумнівом, сприяють популярності цих насосів. Вони можуть відрізнятися залежно від використовуваних розчинів. Найбільш важливі з них перераховані нижче.

Найважливіші елементи теплових насосів

Насос складається з декількох основних компонентів:
- теплообмінник, основне завдання якого - отримання тепла (з води, ґрунту або повітря);
- компресор;
- ще один теплообмінник. Цього разу для відведення тепла, зроблений з нержавіючої сталі;
-
розширений клапан.

Система теплового насоса складається з джерела тепла із землі, блоку теплового насоса та верхнього джерела тепла, тобто системи розподілу тепла у будівлі.
Нижнє джерело тепла повинне характеризуватися як можна більше постійною
та високою температурою, а також високою тепломісткістю.

Як працюють теплові насоси

Механізм роботи усіх теплових насосів схожий, оскільки в них використовується дуже популярне явище, пов'язане з газами. Коли газ стискається, його температура підвищується. З іншого боку, коли газ розширюється, велика кількість тепла поглинається з довкілля.
Компресор - ключовий компонент теплових насосів. Завдяки йому в тепловому насосі циркулюють теплові чинники. Коли газ випаровується, він забирає тепло з довкілля, конденсує його й передає установці.
Іншими словами, тепловий насос - це машина, яка направляє потік з області з нижчою температурою в область з більш високою температурою.

Як підготувати будинок до установки теплового насоса?

Тепловий насос можна використати як для опалювання будинку, так і для гарячого водопостачання. Він може працювати як автономне джерело тепла або в гібридній системі. Краще всього планувати встановлення насосу ще на етапі будівництва будинку. Завдяки цьому можна уникнути безлічі доопрацювань та використати увесь потенціал сучасної установки.

Чи вигідно встановлювати тепловий насос?

Це питання часто виникає з-за відносно високої інвестиційної вартості. Заміна існуючої системи опалювання на тепловий насос зазвичай відбувається під час ремонту котельної або капітальної термомодернізації. Що важливо, водяні насоси не вимагають змінної роботи, пов'язаної з реалізацією ґрунтового джерела. Крім того, вони здатні отримувати тепло від повітря, температура якого опускається нижче нуля (навіть до - 20C).