Суперечки на тему актуальності сео-просування - улюблене заняття інтернет-бізнесменів і маркетологів. Але, як би там не було, давайте визнаємо: пошукова оптимізація є, вона ефективна і, мало того, розвивається незважаючи ні на що.

Компанія Five Media допоможе вам створити успішну маркетингову стратегію, необхідну для просування вашего бренду!

Однозначно: SEO, як і раніше, залишається найбільш затребуваною стратегією просування. В основному це пов'язано з тим, що велика частина інтернет-компаній не особливо рентабельні, тому дуже трепетно ​​ставляться до CPL і CAC, вартості заявки і продажу відповідно.

З точки зору цих метрик, а значить, вартості залучення клієнта/покупця, пошукове просування - оптимальний варіант. Уявити без нього реальний бізнес, особливо в області e-commerce, майже неможливо.

Висновок: альтернативи SEO в поточному періоді і умовах немає, і поки не передбачається.

Замовлення SEO в агентстві - дорого, у фрілансерів дешевше, але результати неочевидні. Як в реальності?

Подібні міркування - результат того, що бізнес не розуміє механіку SEO-просування. Багато, ми говорили про це вище, взагалі вважають, що SEO померло. Тобто, навіть якщо власники інтернет-ресурсів інвестують певні суми в канал, це відбувається швидше за інерцією: як розраховується кошторис - темний ліс для замовника.

Звідси і метання між агентствами з їх «величезними» цінниками і такий-сякий гарантією, і фрілансом, де послуги коштують набагато менше, але абсолютно незрозуміло, що вийде в результаті.

Потрібно розуміти два моменти.

По-перше, більшість агентств і сеошників-одинаків працюють так, що у замовника немає можливості оцінити роботу в процесі. Людина починає думати, що у даного каналу немає чітких алгоритмів управління, раз однаковий результат одні обіцяють за 10 тисяч, інші за півмільйона. Звичайно, це помилкова думка.

Якщо процес роботи над проектом буде прозорою, а кожен етап прив'язаний до результату, то SEO миттєво перетвориться з туманною абревіатури в абсолютно зрозумілий маркетинговий інструмент з величезним потенціалом.

Висновок: потрібно розраховувати рівень повернення інвестицій (ROMI) не тільки результати проекту, а й відстежувати його на проміжних етапах.

По-друге, для будь-якого проекту важлива оцінка не загальної вартості бюджету (природно, у фрілансера вона нижче, ніж в агентстві), а його рентабельність. Іншими словами, потрібно брати за орієнтир метрики. Ми б радили звернути увагу на вартість заявки (CPL) або окупність вкладень (ROMI).