Кухонні прибори спрощують наше життя. Електричні чайники мають місце майже на кожній кухні. Але якщо раніше такі моделі лише кип’ятили воду, то сьогодні вони мають більше функцій. Сучасні чайники можуть мати декілька режимів роботи, наприклад, xiaomi viomi smart kettle не лише кип’ятить, але й підігріває воду до необхідної температури, зберігає її тривалий час і підтримує керування через смартфон. Та яке ж приладдя обрати? Розглянемо п’ять основних характеристик.

Тип корпусу

Він впливає на естетичний вигляд виробів, їх якість та надійність. Для корпусу виробники обирають декілька матеріалів.

 • Пластик. Використовується найчастіше, завдяки дешевизні, можливості створювати різноманітні форми в яскравих відтінках. Щоправда, такий корпус темнішає та може тріскатися.

 • Скло. Із цього матеріалу створюють неймовірно стильні чайники, котрі можна доповнювати освітленням. Але їх зовнішній вигляд руйнує накип, тому його потрібно вчасно прибирати.

 • Сталь. Такий корпус швидко нагрівається в відрізняється високою стійкістю. Але його досить легко пошкодити гострими предметами.

 • Кераміка. З цього матеріалу створюють гарні чайники, які практично безшумні в роботі. Але кераміка тяжко нагрівається, тому час на кип’ятіння води збільшується. Також матеріал крихкий.

Об’єм

Ви можете обрати невеликі чайники або ж досить об’ємні моделі. Слід звертати увагу на кількість членів родити та скільки води ви кип’ятитимете. Наприклад, вироби на 0,5-1 літр стануть гарним варіантом для поїздок, відряджень.

Чайник на 1,5 літрів буде чудовим вибором для однієї людини чи пари. Моделі до 2,5 літрів можна обрати для сім’ї з чотирьох осіб. Більш об’ємне приладдя підходить для офісу чи великої родини.

Потужність та ТЕН для нагріву

Чим вищий показник потужності, тим скоріше прилад нагріє воду. І чим більший об’єм води потрібно закип’ятити, тим більше енергії він витрачає на це. Тому крупним моделям потрібна краща потужність.

ТЕН – головна складова техніки. З його допомогою нагрівається вода. В залежності від місцезнаходження ТЕНу чайники можуть бути одного з двох типів.

Відкриті – трубки для нагрівання знаходяться всередині колби, вони контактують з водою та працюють за принципом кип’ятильника.

Закриті – трубки знаходяться всередині корпусу під дном. Вони не взаємодіють з водою, тому на них не буде накипу.

Додаткові функції

Сучасні електрочайники мають різноманітні опції. Описати їх всі досить складно, адже виробники постійно комплектують моделі новими розробками. Розглянемо основні:

 • блокування кришки при нагріванні;

 • фільтр від накипу, який прибирає тверді частинки в воді;

 • фільтри для очищення води, їх можна змінювати;

 • функції підігріву води (різноманітні режими) та підтримання температури;

 • звуковий сигнал при виключенні;

 • освітлення чайника різними кольорами;

 • музичне освітлення чайника при нагріванні;

 • керування чайником за допомогою смартфону.

Купуючи чайник, подумайте, які з функцій вам потрібні. Це допоможе зробити правильний вибір.