Вся структура системи грозозахисту будівлі являє собою велику складну скоординовану схему, в якій взаємодіють, доповнюючи один одного, елементи зовнішнього та внутрішнього захисту. Внутрішня система захищає від вторинного впливу грозових розрядів та включає:

1. екранування - виключає виникнення в проводах наведених (індукційних) струмів великої величини,

2. зрівнювання потенціалів - зменшує різницю потенціалів між різними провідними елементами і запобігає, таким чином, іскріння в будівництві,

3. установку спеціальних захисних блоків для мереж електричного живлення і для каналів передачі даних інформаційно-технічного обладнання - оберігає чутливе електронне обладнання від впливу короткочасних (імпульсних) перепадів напруги, що виникають в підключених живлять і інформаційних кабелях при близькому грозовому розряді.

Зовнішня система на https://www.enext.ua/ призначена приймати на себе прямі удари блискавки, відводити їх заряд через спеціальні провідники і розсіює його в ґрунті.

Блискавкозахист будівель і споруд

Компанія Еnext пропонує своїм клієнтам проведення робіт по влаштуванню системи блискавкозахисту та заземлення. Дана система захищає будови і людей, що знаходяться в них від впливу атмосферних явищ: прямих ударів блискавки і наведеного імпульсного перенапруження.

Будь-яка система блискавкозахисту складається з:

  • блискавкоприймач (громовідводи) - перехоплюють грозовий розряд,
  • токоотводов - відводять перехоплений ток до заземлювача,
  • заземлювача - розсіює заряд блискавки в землі.

Слід враховувати, що одна тільки зовнішня система блискавкозахист не здатна захистити Вас від усіх негативних наслідків удару блискавки, тому не менш важливо і пристрій системи блискавкозахисту всередині будинку, до якої відносять УЗИП (пристрої захисту від імпульсних перенапруг - іноді їх називають просто «розрядники» і систему зрівнювання потенціалів).

Проектування і монтаж

Перед тим як розробити проект, включаючи детальну схему майбутньої системи блискавкозахисту, потрібно всебічна інформація по об'єкту, включаючи такі дані, як:

  • призначення будови (житлове, громадське, адміністративно-офісне, промислове);
  • розміри споруди та висота;
  • клас пожежонебезпеки;
  • тип покриття покрівлі та її форму (геометрію);
  • матеріал водостоку і все його характеристики;
  • наявність або відсутність вимощення;
  • наявність або відсутність змонтованого раніше заземлення;
  • необхідність в пристрої додаткового заземлення, ізольованого від блискавкозахисного (наприклад, для чутливої  радіо- або медичної апаратури).

Яка ще інформація знадобиться для розробки проекту, можна дізнатися у інженера-проектувальника, що складає документацію і креслення системи. Спеціаліст відповість на всі запитання і проведе консультацію. Для розрахунку кількості і типів УЗИП необхідно надати дані про вид мережі живлення (TNC, TNS, TNC-S, TT), типі електричного введення - підземного або повітряного, присутності або відсутності газового вводу.