Технічний паспорт є одним з найважливіших документів, що відносяться до власності на житло. Необхідно добре розбиратися в тому, для чого він може знадобитися та знати, як отримати технічний паспорт на квартиру. У статті докладно розглянуто нескладний процес його отримання.

Що таке техпаспорт на квартиру?

Виготовленням цього документа займається бті київ (Бюро технічної інвентаризації). У цьому паспорті міститься технічна інформація про нерухомість. Цей документ повинен мати кожен власник об'єкта нерухомості. Він є одним з найбільш важливих.

Якщо була здійснена покупка житла, техпаспорт новий господар повинен отримати від попереднього власника. У цьому документі детально зафіксована вся технічна інформація про житлову нерухомість. В паспорті в обов'язковому порядку включений план житла, вказана повна і житлова площа, зафіксована інвентаризаційна ціна. Вона визначається інакше, ніж ринкова.

Вказується, чи проводився капітальний ремонт. Якщо він проходив, то фіксується його дата. Точна адреса житла і місце його розташування. Описуються будматеріали, з яких був побудований будинок. Детально перераховуються й описуються всі наявні комунікації. У техпаспорті на головному аркуші повинно бути вказано наступне:

  • Найменування конкретного Бюро технічної інформації, яке підготувало техпаспорт.
  • Вказується адреса об'єкта нерухомості.
  • Дається кадастровий, а також інвентаризаційний номер квартири.
  • Відзначається дата складання даного документа.

Форма, по якій відбувається оформлення, не є довільною. Її стверджує Міністерство економічного розвитку. Варто зазначити: іноді плутають два близьких за назвою документа: технічний паспорт і технічний план. Насправді потрібно знати, що це різні види паперів, хоча назви виглядають схоже.

При сплаті податку на нерухомість, податкова інспекція визначає суму виплати на основі того, скільки коштує об'єкт, який зафіксований в технічному паспорті. Дані техпаспорта можуть бути потрібні при визначенні величини тих чи інших платежів. Якщо власник квартири захоче зробити перепланування квартири, він повинен спочатку узгодити це з БТІ. Внесення змін в обов'язковому порядку повинно бути відображено в даному документі за фактом виконання. Техпаспорт треба брати з собою під час проведення різних угод з даною житловою нерухомістю. Якщо квартира переходить до нового власника у спадок, для оформлення, в числі іншого, буде потрібен технічний паспорт.