Депозит – один з найпростіших інвестиційних інструментів. Аби вкладати гроші на банківський рахунок задля отримання прибутку не потрібні спеціальні фінансові знання. Ось чому мільйони громадян обирають саме такі інвестиції. Крім простоти й прозорості депозити характеризуються високою надійністю. Однак їх не можна назвати високодохідними. Проте краще отримувати невеликий прибуток стабільно та гарантовано, ніж гнатися за космічними дивідендами, ризикуючи втратити все.

Щоб вкласти гроші на депозитний рахунок, необхідно знайти гідний банк. По-перше, він має бути надійним, по друге – пропонувати широкий вибір інвестиційних програм. Як же обрати фінансову установу? Вирішуючи це питання, сьогодні ми наводимо п’ять корисних порад.

На що звернути увагу?

Аби зробити правильний вибір, вкладнику необхідно оцінити банк через призму наступних параметрів:

  • Надійність та стабільність.
  • Величина та динаміка розвитку депозитного портфелю.
  • Асортимент депозитних програм.
  • Основні показники інвестиційних рахунків.
  • Участь фінустанови у програмі ФГВФО.

Для оцінки надійності та стабільності слід проаналізувати рейтинг-листи авторитетних економічних видань та ознайомитися з відгуками реальних клієнтів банку. Варто розглядати рейтинги від кількох незалежних джерел. І слід брати до уваги інформацію за кілька років, а не тільки останній період. Відгуків же варто почитати якомога більше, звертаючись до форумів, тематичних сайтів та інших видань.

Оскільки клієнта банк цікавить саме як інвестиційний партнер, важливо проаналізувати динаміку розвитку його депозитного портфелю. Чим більше інвестиційних рахунків відкрито у фінансовій установі, тим краще. І дуже добре, якщо величина депозитного портфелю стабільно зростає з року в рік.

Асортимент інвестиційних програм визначає вибір клієнта. За цим параметром слід розглядати банки, які пропонують не тільки гривневі, а й валютні депозити, на різний строк, з можливістю поповнення рахунку, варіативною системою виплати прибутку. Також не слід забувати про відсоткові ставки, діапазон доступних сум та інші показники.

Нарешті, велике значення має страхування депозитів. Воно забезпечується автоматично, якщо фінустанова бере участь у програмі Фонду гарантування вкладів фізичних осіб. В цьому випадку клієнт може отримати свої гроші, навіть якщо банк збанкрутує. Звичайно, при виборі надійного інвестиційного партнера такий ризик мінімальний. Проте наявність гарантії від ФГВФО не буває зайвою.

Шукаєте гідний банк для оформлення депозиту? Зверніть увагу на Банк Кредит Дніпро!