Вірус папіломи – один з найпоширеніших. Існує більше сотні його видів, причому деякі з них є онкогенними. Ви можете подивитися на сайт Virus Stop, якщо стурбовані цим питанням – тут дізнатися про вірус папіломи можна детальніше.

Як передається вірус папіломи

Найчастіше людина заражається статевим шляхом. Причому інфікований партнер може не підозрювати про наявність у себе вірусу і навіть не спостерігати ніяких симптомів. При цьому ймовірність отримати його досить висока в зв'язку з широким розповсюдженням.

Велика кількість сексуальних партнерів, зрозуміло, підвищує ризики. Однак вірус папіломи людини  зустрічається навіть після сексу тільки з одним партнером.

Симптоми ВПЛ

Проблема в тому, що вірус може нічим не видавати свою присутність в організмі. Більшість інфікованих людей не в курсі його наявності. Симптоми можуть проявитися через кілька років після контакту. Аналізу, який дозволить виявити статус ВПЛ, не існує. Є тести, які застосовуються для скринінгу раку шийки матки. Вони не рекомендовані для жінок молодше 30 років. Чоловікам тести не проводяться.

Рекомендується регулярно здавати кров на ПЦР і онкомаркери. Це дозволить своєчасно виявити хворобу, викликану вірусом.

ВПЛ може проявлятися різними утвореннями на шкірі. Кількість папілом збільшується швидко. Вони можуть покрити все тіло.

Ще одна явна ознака – поява генітальних бородавок. Тому рекомендується регулярно проходити огляд у фахівця.

Серйозним наслідком ВПЛ є рак. Дізнатися докладніше і знайти корисні медичні поради і статті, присвячені вірусу папіломи, можна на сайті Virus Stop.

Чи можна захиститися від вірусу папіломи?

Один з найефективніших способів – пройти вакцинацію. Імунізація проводиться трикратно. Зазвичай її рекомендують робити до 26 років. Вакцина від ВПЛ вважається абсолютно безпечною. Вона на 90% знижує ймовірність розвитку кондилом і раку.

Не варто вести безладне статеве життя. Взаємне дотримання вірності обох статевих партнерів істотно знижує ризик отримання вірусу.

Дбайте про свій імунітет. Намагайтеся вживати більше вітамінів, правильно харчуватися, добре висипатися. Стресову роботу краще змінити. Пам'ятайте, що хороший імунітет важливий не тільки для попередження ВПЛ, але і багатьох інших небезпечних захворювань.

Ризики захворювання підвищує відвідування місць з виским рівнем вологості. Наприклад, басейнів, пляжів і саун.