Збір хорошого урожаю – це мрія будь-якого садівника, для досягнення якої людина використовує всі можливі методи і прийоми. Сьогодні особливо актуальним є захист саду і городу від хвороб і шкідників, для чого існує величезна кількість засобів. Здається, вкладено немало праці у вибір сортів городніх культур і саджанців, вся повсякденна робота проведена по всім правилам агротехніки, але довгоочікуваних плодів так і не вдається зібрати.

В чому ж причина? Придивившись до своїх земельних ділянок можна помітити невелику павутину з гусеницями, мурашок і ще велику кількість шкідників, які спокійно гуляють біля ваших посадок. Такі неприємні гості можуть не тільки знизити кількість врожаю, а й призвести до його повного знищення.

Тому Спілка турботливих садівників радить починати захищати свій сад і город від шкідників і хвороб набагато раніше, коли комахи ще й не думають селитись на грядці з овочами. Оптимальним варіантом є проведення різноманітних комплексних заходів в кінці дачного сезону, а також використання засобів захисту для обробки ділянки і посадок. Зберігати свої ділянки доведеться не тільки від шкідливих комах, а й від різноманітних вірусів і бактерій, які починають активний процес свого розмноження одразу ж після створення сприятливого середовища. Захисні заходи в саду включають в себе велику кількість методів і засобів, серед яких будь-який городник вибере для себе ідеальний.

В садівництві й городництві, як і в медицині, краще запобігти розвиткові хвороби, ніж потім витрачати час і сили на їх лікування. Досягти такого ефекту можна при дотриманні деяких правил вирощування культур:

  1. Всі роботи профілактичного плану, характерні для того чи іншого сезону, повинні проводитися вчасно.

  2. При виборі сортів рослин для посадок на своїй дачній ділянці пріоритет слід віддати тим видам, які більш стійкі до захворювань і шкідників.

  3. Всі садові посадки, які піддалися механічному впливу або пройшли процес обрізки, мають оброблятися для захисту спеціальним розчином.

  4. Важливою умовою нормального росту і розвитку всіх садово-городніх культур є їх правильне і повноцінне харчування, оскільки в деяких випадках недостатня кількість вологи і добрив може проявлятися різноманітними ознаками захворювань.

У боротьбі за хороший урожай садівникам часто доводиться застосовувати певні препарати й добрива, які можна знайти на сайті www.apteka-sadivnyka.ua. Тут представлений цілий комплекс засобів, забезпечують максимальний захист сільськогосподарських культур від різних шкідників (комах, кліщів, гризунів), збудників хвороб рослин (грибів, бактерій, вірусів, мікоплазм), а також бур’янів.

Звісно, охорона саду і городу від неприємних хвороб і комах є важливою складовою в боротьбі за урожай і для досягнення позитивних результатів допускається застосування різноманітних засобів та методів. Однак, дотримання профілактичних заходів допоможе не тільки знизити численність шкідливих комах, а й в деяких випадках збереже від їх появи.