Похожее изображение

Для фасаду є багато матеріалів Будінтех. Як правильно обрати для власного будинку? Далі найпопулярніші з них.

Природний камінь

На фасадах найчастіше використовують піщаник граніт, сієніт і деякі види вапняку. Найбільш міцними і довговічними є граніт і сієніт, а найменш стійкі, особливо до хімічних речовин, вапняки. Дошки відрізняються формою, обробкою поверхні (можуть бути шліфованиии або фактурними) та товщиною. Їх приклеюють до стіни спеціальним клеєм або прикріплюють до металевого каркасу. Вибір залежить від типу та стану підкладки та ваги плитки. Природний камінь рекомендується для плінтусів, віконних та дверних рам, та як декоративний елемент фасаду - він прослужить довгі роки без складного обслуговування.

Деревина

Найефектніше виглядає на фасадах зрубів. У будинках, зведених за іншими технологіями, деревина зазвичай використовується як обшивка цілих стін (дерев’яний сайдинг) або лише їх фрагментів (фронтон, перекриття тощо). З місцевих деревних порід, дуб найбільш довговічний, але через високу ціну його часто замінюють ялина або сосна.

Деревина для зовнішнього облицювання перед кладкою повинна бути добре висушена та просочена (бажано тиском) препаратами, що захищають від цвілі, грибків та комах. Для цього зазвичай використовують розчинник (барвник або безбарвний) або олійні препарати. Фарбувальні просочення бувають найрізноманітніших кольорів, як і фарби для зовнішнього фарбування.

Фасадна кераміка

Для оформлення фасаду застосовують два види цегли: шпон або клінкер. Ці вироби відрізняються своєю ефективністю. Клінкер з усіх боків спечений, завдяки цьому він більш стійкий до ударів та подряпин і менш вбирає, ніж облицювання цеглою.

Облицювальна і клінкерна цегла можуть бути суцільними або порожнистими, а їх поверхня може бути заскленою або ангорованою, гладкою, тисненою або різьбленою (з поздовжніми канавками). Можна придбати цеглу в традиційних відтінках червоного, а також коричневого, кремового, пісочного, білого або оливкового кольорів.

Тонкошарові штукатурки

Після укладання на стіну вони утворюють тонкий шар (товщиною 1,5-3 мм), звідси і їх назва. Їх можна використовувати на всіх загальних підкладках, як у нових, так і відремонтованих будівлях, включаючи історичні. Вони підходять для обробки гладких і рівних стін, зведених, наприклад, зі стінових бетонних блоків і силікатів, приклеєних до тонких стиків. Штукатурки також є елементом теплоізоляційних систем з мінеральної вати або спіненого полістиролу. Тонкошарові штукатурки - це готові до нанесення маси або сухі суміші для виготовлення з водою, пропоновані в широкому діапазоні кольорів.

Вони характеризуються міцністю і стійкістю до несприятливих погодних умов і механічних пошкоджень. Крім того, вони в різній мірі забезпечують проникність водяної пари та захист від грибків. Завдяки всім цим перевагам дуже популярні тонкошарові штукатурки.

Додатковий аргумент, який вирішує питання їх вибору, полягає в тому, що їх можна використовувати для отримання декоративної фактури фасаду, що впливає на зовнішній вигляд будівлі. Текстура готової тонкошарової штукатурки залежить від розміру сукупних зерен, а отже, від суміші, яку ми будемо купувати, а також від інструментів, які використовуються для її розтирання.