Розширювальний бак для опалювальної системи в деяких випадках є просто необхідним елементом, який вирішує відразу кілька завдань: збільшує обсяг для теплоносія, а також підсилює захист. Але коли був підібраний відповідний вид ємності, а також місце, де вона надалі буде розташовуватися, потрібно також і визначити, який обсяг підійде найкраще. Це дуже важливе питання, тому його вирішувати потрібно відповідально. Розрахувати необхідний обсяг можна декількома способами, деякі з них більш точні, деякі менш, але зробити це можна, як самостійно, так і за допомогою фахівця. Доречі, комплектація повинна бути повною, щоб система працювала як слід, тому теплообмінник для опалення замовити можна на сайті магазину piramida24.

  1. В першу чергу варто відзначити професійне розрахунок. Для цього до співпраці залучається інженер-проектувальник, який обов'язково в своїй роботі використовує спеціальні програми. При цьому враховуються всі фактори, які можуть вплинути на роботу опалювальної системи та інші важливі моменти. В першу чергу від цього буде залежати стабільність функціонування обладнання. Цей метод самий надійний і точний, хоча разом з тим і витратний. Але оскільки обігрів є дуже важливим і складним завданням, економити в цьому питанні не можна.
  2. Використання спеціального калькулятора. Цей інструмент дозволяє визначити, який потрібен обсяг бака. Знайти його можна практично на всіх сайтах, які займаються даною продукцією. При цьому показується мінімальний обсяг, але для цього потрібно в існуючі поля внести всі необхідні дані для розрахунку. Це може стосуватися як пропускної здатності мережі, так і інших елементів. Якщо виникають сумніви в достовірності результатів, перевірити цю інформацію можна шляхом порівняння відразу на декількох сайтах і тільки після цього замовляти розширювальний бачок для опалення, ціна якого може змінюватись, якщо змінюється об'єм.
  3. Приблизний розрахунок обсягу. Незважаючи на те, що даний метод самий неточний, він також може використовуватися. У цьому випадку буде показаний приблизний обсяг, але від цієї позначки можна легко відштовхуватися. Припустимо до використання він тільки на стадії техніко-економічних робіт. При цьому обсяг теплоносія збільшується на 0,008. За іншою схемою обсяг бака повинен бути відповідати 15% від теплоносія в опалювальній системі.
  4. Використання формул. Такий прорахунок легко зробити самостійно. Але, тут важливу роль відіграє уважність людини, адже помилки неприпустимі. Якщо буде хоча б одна неточність, то в результаті буде повністю спотворений висновок. Також, важливо підібрати правильно формулу, адже різні форуми пропонують до використання найрізноманітніші варіанти, які істотно відрізняються. Тому, щоб результат був максимально точним, можна використовувати відразу кілька варіантів.

Крім того, не варто забувати, що підбір розширювального бака має базуватися також і на вимогах до техніки безпеки. Власне це стосується будь-якого обладнання, яке може стати причиною загрози життю і працює під тиском. Саме тому важливо також і правильно налаштувати і запобіжники (клапани), які входять в комплектацію до баків.