Якщо Ви являєтеся власником дачі, приватного або заміського будинку і опалюєте оселю за допомогою отопительной печи або каміну, то Вам мабуть знайоме питання як обрати ефективне та вигідне паливо. У наш час в якості палива використовують не тільки деревину та вугілля, популярності набирають пелети та брикети. Всі вище перераховані види мають певні особливості використання. Почнемо з найбільш традиційних:

Деревина. Деревину отримують шляхом вирубки дерев та їх розпилення та розрубування на менші шматки. Деревину можна отримати з різноманітних порід. У кожного виду є переваги і недоліки. Популярною є деревина отримана з листяних порід, таких як дуб, береза та осика. На думку спеціалістів, вони є найефективнішими, але процес переробки дерева є складнішим: вони важко колються та довго сохнуть. Другими по популярності є хвойні дерева, а особливо сосна. Деревина отримана з сосни легко рубається, швидко просихає та з легкістю розпалюється. Але в неї є один суттєвий недолік – при горінні вона виділяє багато смоли. Смола прилипаючи на димохід сприяє більшому налипанню сажі, що потребує прикладанню великих зусиль у догляді за димоходом.

Вугілля найбільше використовують в тих територіях, де знаходяться шахти з цією копалиною. Воно дуже довго горить і може похвалитись високою ефективністю. Та його недолік полягає в тому, що цей вид палива можна використовувати далеко не для всіх пристроїв. Частіше всього вугілля вибирають власники котлів.

Пелети – вид палива, який набирає дедалі більшої популярності. Його вважають екологічно безпечним біопаливом. У виробництві пелетів використовують відходи деревообробної промисловості: тирсу і тріску, а в деяких випадках ще й домішки сільськогосподарського виробництва: солому, лузгу, тощо. Пелети можна використовувати для пристроїв, що містять спеціальні дозаторні механізми. Такий вид палива характеризується рядом переваг:

-щільність пелетів більша за щільність дров у 1,5 рази, відповідно теплова ефективність також вище;

-пелети невеликі в розмірах, вони займають мало місця, тому їх зручно зберігати і використовувати;

-пелетні гранули значно зручніше транспортувати;

-вологість пелетів більше, ніж в половину нижча за вологість дров, що добре відбивається на їх теплотворній здатності;

-вони вважаються найбільш безпечними для здоров’я домочадців.

Брикети виготовляються по технології схожій з технологією виробництва пелетів. Для них також використовують відходи деревообробної промисловості та с/г виробництва. Їх використовують для обігріву будинку звичайним каміном або піччю. Перевага їх полягає в тому, що вони мають квадратну форму, тим самим забезпечуючи зручність у використанні.

Не можна виокремити якийсь окремий, «ідеальний» вид палива. Кожен повинен обрати для себе найбільш відповідне, орієнтуючись на особливості власного джерела опалення та бюджет. Сподіваємось, що знання отримані зі статті допоможуть Вам зробити правильний вибір.