Ось ніби вже і все готово. Перукар замовлений, фотограф знайдений, і навіть внесено заставу за проведення торжества в дуже затишному ресторанчику. Здається, весілля вдасться на славу. Якщо перша половина дня строго «регламентована» і в основному залежить тільки від Вас і від чіткості виконання Ваших побажань, то з банкетом все йде не так просто.

Без сумніву – саме головне в проведенні урочистого застілля – якісна і смачна їжа. Однак варто заздалегідь подбати про ведучого свята. Хто це буде, вирішувати, без сумніву молодятам. Але все більше молодих бажають, щоб це був професійним ведучий на весілля. Для ведучого весілля – це робота, з усіма витікаючими з цього вимогами. В даному випадку не буде проблем, що неминуче виникають у разі, якщо на роль ведучого ви запросите гостя – професіонал не скаже в самий відповідальний момент про те, що він втомився, перехотілося цим займатися, хоче перекусити або випити, або ж просто розслабитися. Пам'ятайте, що Ви запрошуєте гостей, щоб ті розділили з вами Ваш (!!!) свято.

Ведучий постарається врахувати всі побажання молодих. Ведучому потрібно не тільки скласти сценарій банкету, але так само підібрати необхідний реквізит, а так само підготувати зал для проведення конкурсів (танців, сценок). Так само, у разі багатолюдного весілля, ведучий обов'язково візьме з собою мікрофон.

Ведучий може взяти на себе музичний супровід вечора. Це, без сумніву, не прямий обов'язок ведучого. Більш того, деякі ведучі скаржаться, що цей додатковий обов'язок неабияк відволікає їх від ведення вечора. Але, тим не менш, у більшості ведучих є колекція весільних пісень, вони зможуть запропонувати вам вибір мелодій для першого танцю, розрізання торта, і просто «фонового» музичного супроводу на час застілля. Дуже часто ведучий ще й сам не погано співає, тому, при бажанні, на весіллі буде і «живий» виконавець.

Ведучий не дозволить весіллі перетворитися на банальне застілля. Всупереч бажанням молодих, гості не здатні все 6-9 годин поспіль захоплено слухати, як хтось із запрошених вимовляє черговий тост за здоров'я молодих. Так само, навряд чи далекі родичі з боку нареченої горять бажанням познайомитися з компанією шкільних друзів нареченого, яка сидить за столом навпроти. Роль ведучого, як раз і полягає в тому, щоб згуртувати колектив, не дати відволіктися гостям на сторонні речі. Навіть у випадку, якщо запрошено тільки найближчих родичів і знайомих, варто подумати про сценарії застілля, банальними тостами за здоров'я тут не обійдешся.