Піжами, як втім, і інші варіації на тему одягу для сну, вже давно вийшли із згаданої категорії одягу, перетворившись в практично універсальний варіант домашнього «прикиду». Сьогодні при виборі піжами варто враховувати не тільки естетичну сторону, але і практичну.

Ідеальним матеріалом для чоловічих піжам, призначених для повсякденного носіння, є трикотаж - тонкий або ж з невеликим начосом. Подібні піжамні набори дуже м'які і приємні на дотик, крім того, трикотаж практично не викликає роздратування шкіри. Залежно від різних температурних режимів або особистих переваг можна вибрати набори різного крою: з рукавами або без, короткі або довгі і так далі.

Для зимової ж пори року рекомендується підібрати піжамний комплект з більш щільних матеріалів, наприклад, з махорки, велюру або флісу. Іноді також вибирають піжами з вовни або акрилу, які демонструють високі зігріваючі властивості, але можуть викликати роздратування занадто ніжної шкіри. Подібні піжами, як правило, складаються з штанів або капрі і сорочки з довгими рукавом. Моделі такого типу часто застібаються за допомогою гудзиків або змійки, але якщо піжаму купують виключно для сну, то краще вибрати комплект взагалі без застібок.

Подібні піжами дуже практичні, але на цьому гідності піжам і їх варіативність не закінчуються. Піжами - не тільки одяг для сну і затишку, але і одяг, який може розкріпачити жінку, зробити її привабливою і бажаною. Класикою є комплект двійка з коротких шортів і топа, які дозволяють продемонструвати стрункі ноги і тонку талію.

З матеріалів популярністю користується традиційна тріада: віскоза, атлас і шовк. Варто уникати дешевих тканин, які лише виглядають дорого, але неприємні на дотик. Від них будуть лише неприємності в майбутньому. Деяку пікантність образу можуть додати мереживні вставки або стрічки. Спати в такому вбранні може бути не цілком комфортно, але головна мета буде досягнута - створення сексуального та бажаного образу.

Існують різні рекомендації та навіть обмеження при виборі того чи іншого фасону піжами, при виборі же кольорів можна проявити максимум фантазії та креативності. Будь-які, навіть самі несподівані поєднання кольорів, зображень і принтів, які подобаються кожній окремо взятій людині, можливі і навіть бажані. Своєрідним трендом сьогодні є купівля піжами, витриманій в тій же кольоровій гамі, що й постільна білизна.