Міський голова озвучив свою позицію про блокування роботи сесії міськради

21 грудня Валентин Казаков відповів на запитання журналістів і розповів, чому новообрані депутати ніяк не приступлять до нормальної роботи. «У цьому скликанні міська рада складається з 36 депутатів, які представляють 6 партій, – пояснив міський голова. – Кожна партія створила свою фракцію. На першому засіданні сесії я зачитав заявки від депутатів про утворення тієї чи іншої фракції. Я чув, що існує якась демократичне об'єднання, але воно ніде не зареєстровано. Тобто мною не отримана відповідна заявка про створення подібного об'єднання.

На першому засіданні сесії було розглянуто кілька питань, зокрема про формування робочої групи щодо створення депутатських комісій. З цього моменту серед депутатів розділилися думки з приводу кількості таких комісій та чисельного складу в них депутатів. Дане питання перенесли на наступне засідання сесії, на якому проголосували за один з варіантів. Далі була висунута кандидатура на посаду секретаря міської ради. Після обговорення цієї кандидатури в комісіях і шляхом таємного голосування вибір був зроблений. Деяким депутатам це не сподобалося, після чого настала справжня конфронтація. На першому засіданні сесії був присутній губернатор Луганщини Георгій Тука, який нагадав депутатам, що вибори закінчилися, і що настав час займатися роботою, але, на жаль, всі заклики до конструктиву залишилися не почутими.

На другому засіданні була зроблена спроба розглянути структуру міської ради, яка, за моїм наполяганням, передбачає наявність п'ятьох заступників. На даний момент мене заміщають три людини.

Обосную подібне рішення. На сьогоднішній день необхідно вирішувати багато питань, пов'язаних з тимчасово переміщеними особами, а також з проведенням в нашому регіоні АТО і її учасниками. Ці питання повинні вирішуватися і увійти до функціональних обов'язків одного із заступників. Крім цього, в Україні відбувається адміністративна реформа, а це ще одна величезна частина роботи, яку також має займатися окремий заступник. На сесії мою пропозицію про структуру з п'ятьма заступниками не пройшло, депутати більшістю проголосували за структуру, в якій сім заступників.

Своїм розпорядженням я заветував це рішення. У підсумку, на порядку денному першої сесії залишилося питання про вибір голів депутатських комісій. Найголовніше сьогодні – це розглянути всі питання і закрити першу сесію. Тому, що до 25 грудня необхідно прийняти міський бюджет на 2016 рік. За 20 днів до розгляду проект бюджету був опублікований на сайті міської ради для ознайомлення. Якщо з якихось причин депутати не приймуть бюджет, тоді весь місто буде жити за законом, так званої, 1/12 частини, яка буде складати близько 31 млн. грн. А для нормального функціонування міських структур нам необхідно близько 39 млн. грн. Наступного разу депутати зможуть розглянути і прийняти бюджет лише після 20 лютого, коли буде зданий річний звіт. Це означає, що 2 місяці Сєвєродонецьк буде жити з дефіцитом 8-10 млн. грн. Місто зможе тільки платити зарплату працівникам бюджетної сфери і оплачувати енергоносії. І все. Бюджет – це закон для Сєвєродонецька. Навіщо позбавляти місто засобів заради якихось політичних амбіцій 2-3 чоловік? Хіба мають право ці люди диктувати умови всьому місту, роздавши по 100-150 грн. городянам, блокуючи роботу депутатів і зривають проведення сесій? Депутати повинні приходити до сесійної зали, щоб працювати. Вони повинні читати підготовлені ним документи, адже кожне рішення – це закон для міста, оскільки тільки сесія вирішує, як жити всій громаді. Адже саме для цього сєвєродончани обирали депутатів».

На завершення сказаного Валентин Казаков висловив сподівання, що у людей переважає почуття відповідальності за Сєверодонецьк. «Не все можна продати за 100 грн., – сказав міський голова. – За нами місто. І ми повинні зробити все, щоб людям жилося в ньому комфортно».