День Добросусідства

Відкриття нового вільного простору та муралу від Сергія Радкевича

З 11 вересня проект “Метамісто: Схід” працює над створенням нового вільного простору у дворику Сєвєродонецької юнацької бібліотеки ім. Курлата , відкриття якого відбудеться 16 вересня.

За результатами дитячого архітектурного воркшопу, що був проведений 25-26 серпня у дворику бібліотеки, архітектори розробили проект справжнього будиночку на дереві. Після будівництва простором буде займатися бібліотека, це буде місце проведення лекцій, кінопоказів, інтерактивних розваг для дітей та рекреаційною зоною батьків.

В рамках проекту, під кураторством Oleksandr Mykhed буде створений іконічний street art Сергія Родкевича на стінах 2-х будинків і бібліотеки.

“Сєвєродонецьк відпочатково будувався посеред пустелі, посеред пісків, які постійно забирали своє. Міфологема міста візуалізує історію про вічну боротьбу людини з хаосом, ентропією. Мурал відомого українського митця Сергія Радкевича працюватиме з ідеєю людей, котрі проживають життя у боротьбі зі стихією, з піском-часом: життя жеврітиме, лишатиметься там, лише за умов, що там будуть люди. Коли люди-дерева будуть відірвані, підуть звідти, пісок знову візьме своє. Повернеться пустеля. Ключові образи муралу: коріння світового дерева, пустеля, творення людини. Особливе значення має місце – юнацька бібліотека, що виступає своєрідним хранилищем знань. Форпостом у боротьбі з хаосом .” - Олександр Михед, письменник, літературознавець, куратор мистецький проектів.

Про художника: Закінчив Львівську національну академію мистецтв, відділення живопису. Брав участь у створенні мозаїчного панно у церкві Різдва Богородиці м. Львів. Понад сім років займається вуличним мистецтвом (streetart). Автор персональних та учасник колективних виставок, Лауреат премії Pinchuk Art Centre Prize

Програма відкриття:

14:00 - 16:00

Програма для дітей віком 7-11

у партнерстві з ініціативою Дитячі Географії (Київ)

16:00 - 18:00

Програма для дітей віком 12-15

у партнерстві з ініціативою Дитячі Географії (Київ)

14:00 - 16:00

Турнір з настільних ігор

у партнерстві з Всеукраїнською організація “КЛАС” та

Благодійним фондом “Карітас” (Сєвєродонецьк)

15:00

Психосоціальні ігри для дітей

у партнерстві Благодійним фондом “Карітас” (Сєвєродонецьк)

16:00

Граємо у гру для дорослих “Світ громад”

у партнерстві з Всеукраїнською організація “КЛАС” та

Благодійним фондом “Карітас” (Сєвєродонецьк)

18:00 їжа і спілкування

Приносьте до спільного столу

19:00

Тепла атмосфера і акустичний концерт під гітару від Дмитра Побережного (Київ)

Заходи проводяться спільно з Сєвєродонецькою юнацькою бібліотекою ім. Курлата та Відділом культури Сєвєродонецької міської ради