• Головна
  • Жимолость умови посадки та догляд
Новини компаній
15:38, 19 травня

Жимолость умови посадки та догляд

Новини компаній
Жимолость умови посадки та догляд

Плодова маса жимолості є дуже корисна. Ви можете вживати її не лише в свіжо зібраному вигляді, вона чудово смакує в приготуванні желе, різноманітних компотів, а також з неї дуже смачне варення. Зараз всі хочуть вирощувати в себе на ділянці не звичайні плодові рослини. Тому рекомендуємо вам познайомитися з жимолостю. Ми допоможемо вам та познайомимо з покроковою інструкцією як її виростити. Виростити в себе на присадибній ділянці жимолость можна декількома способами методом живцювання, відводками, з насіння та саджанцями. Вирощуванням жимолості з саджанців є найкращим варіантом тому як він, вимагає менше зусиль та менше часу, а також дозволить швидко отримати ранній збір урожаю.

Жимолость умови посадки та догляд, фото-1

Розмноження жимолості відведенням пагонів, з насіння та підготовленими живцями

Для того аби отримати відводки пагонів необхідно в період коли настала весна потрібно взяти гарний пагін та пришпилити його до грунту обирати краще минулорічний пагін з куща для відводка. З настанням осіннього періоду обрані та пришпилені пагони бажано їх відокремити від основного куща, потім відкопати та посадити його на так зване дорощування. Також ще можливо по в осінній період можна обережно відкопати кореневий відводок, якщо на кущі є такий та пересадити його на окреме постійне місце росту.

Вирощування з насіння

Якщо ви обрали метод вирощування жимолості з насіння то висівати бажано його слід у спеціально підготовлений контейнер у квітні місяці. Під час регулярного поливу та дотримання необхідного температурного режиму через два тижні мають з'явитися бажані сходи.

Вирощування з живця

Для підготовки живців які будуть використані для розмноження необхідно обрати в осінній період гілочки до 15 (см) різати необхідно так щоб верхня частина зрізу був близько до 1 (см) вище від бруньки, а нижня частина не більше ніж на 1,5 (см) нижче бруньки. Залишити необхідно живці в прохолодному місці або підвалі, або ж можна просто прикопати. А в квітні місяці зробити висадку вже на постійне їх місце росту.

Жимолость умови посадки та догляд, фото-2

Вибір місця та ділянки під посадку жимолості

Жимолость зазвичай віддає перевагу основну перевагу відкритим та добре захищеним ділянкам від вітру та від протягів. Таким ідеальним місцем для посадки жимолості є вздовж наприклад паркану. Грунт має бути вологоємним, супіщаним або суглиннистим. Рівень який має бути грунту за кислотності це нейтральний. За необхідності якщо ділянка має кислотність трохи завелику можна буде її знизити в грунті, просто додавши в грунт вапно.

Жимолость умови посадки та догляд, фото-3

Процес підготовки до посадки жимолості

Найкращий період для висаджування кущів жимолості є весняний період, коли на вулиці значно потеплішало. Таким чином кущі точно гарно вкореняться та адаптуються на новому посадженому місці. Якщо ви маєте саджанці, в яких закрита коренева система то такі саджанці можна садити будь коли навіть влітку. Для того щоб посадити жимолость необхідно підготувати посадкову лунку близьких 50 (см). Але якщо ви маєте не один саджанець то вам необхідно подбати про відстань тому що кущі жимолості доволі великі ростуть тож відстань має становити близько 2 метри одне від одного під час посадки. Якщо грунт де висаджується жимолость не надто родючий, то на дно посадкової лунки можна підсипати добрива або ж компост чи перегній. Після висадки саджанця необхідно добре полити його зверху та опікуватися про його подальше зростання. Також необхідно підв’язати саджанець до опори щоб він рівно ріс. Ще можна замульчувати грунт різними способами чи то соломою, чи то тирсою або ж перегноєм під кущами.

Жимолость умови посадки та догляд, фото-4

Догляд за посадженою жимолостю:

  • Перше це полив

Жимолость це така рослина яка дуже любить воду, тому вона потребує поливу кожні 2 чи 3 рази в тиждень, виливаючи по одному відрі води під кожен кущ жимолості. За посушливої погодної умови та в період коли рослина плодоносить норму варто збільшити в кількості води.

  • Друге це розпушування та прополка жимолості

Коренева частина жимолості розміщується над поверхнею верхньої частини грунту тому під час рихлення необхідно бути обережним.

  • По третє підживлення

Для нормального та повноцінного розвитку необхідно проводити підживлення в осінній період, під кущі бажано розкидати приготовлений мікс а саме слід таку суміш компост, золу та суперфосфат. Навесні, необхідно розпочати з добрив які містять багато азоту для того щоб пробудити вегетаційні процеси

Обрізку необхідно проводити ранньою весною після п'яти років посадки вашого куща. Під Час якої необхідно обрізати лише старе та пошкоджене гілля. Отже підіб’ємо підсумки що вирощування кущів жимолості не так і складно головне дотримуватися всіх правил по догляду, і тоді посаджена вами рослина почне віддячувати вам смачними та поживними, ягодами які є дуже корисні.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#жимолость #вирощування #догляд #посадка #урожай
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
live comments feed...