• Головна
  • Сталеві носки в армійських берцях: де і коли вони застосовуються
Новини компаній
17:16, 15 травня

Сталеві носки в армійських берцях: де і коли вони застосовуються

Новини компаній

В арміях світу стандартні бойові берці зазвичай не комплектуються сталевими носками. Це пов'язано з тим, що металеві вставки збільшують вагу взуття, знижують гнучкість і можуть становити небезпеку при певних впливах, наприклад, під час вибухів або сильних ударів, коли деформований метал може травмувати стопу.

Однак у деяких випадках використання берців зі сталевими носками необхідне та практикується у певних підрозділах та ситуаціях.

Сталеві носки в армійських берцях: де і коли вони застосовуються, фото-1

Інженерні та технічні підрозділи

Військовослужбовці, зайняті на будівельних, ремонтних та технічних роботах, часто працюють в умовах підвищеної небезпеки: поряд із важкою технікою, інструментами та будівельними матеріалами. У таких випадках берці з металевими носками забезпечують необхідний захист від падіння важких предметів та інших механічних впливів.

Приклад: тактичні черевики зі сталевим носком від бренду MFH (Німеччина) від інтернет-магазину Мілітарка (militarka.com.ua). Верх моделі та внутрішня частина з натуральної шкіри, гумова підошва Gummi. Металева пластина в носку захищає ногу від ударів та здавлювання.

Водії та оператори важкої техніки

Особистий склад, керуючий бронетехнікою або іншою важкою технікою, також може використовувати берці з металевим носком. Внутрішній простір таких машин обмежений, можна вдаритися, отримати забій або травму, а сталеві пластини взуття є захистом від таких ситуацій.

Приклад: зимові берці від польської фірми REIS від військторгу Мілітарка. Відповідність стандартам EN20345, EN20344 Це міцна та надійна модель з хутряним утеплювачем. Носки взуття можуть витримати:

  • удар з енергією 200 Дж;
  • зусилля на здавлювання - до 15 кН.

Морські сили

На кораблях ВМС, особливо на палубах, де здійснюється навантаження та розвантаження, існує ризик падіння важких предметів та обладнання. У таких умовах сталеві носки у взутті допомагають запобігти травмам.

Альтернативи сталевим носкам

Останнім часом все частіше використовуються композитні матеріали для виготовлення захисних носків у взутті. Вони:

  • легші за метал;
  • не схильні до корозії;
  • не проводять електрику, що робить їх безпечнішими в деяких умовах.

Такі матеріали забезпечують схожий рівень захисту при меншій вазі та більшій гнучкості взуття. Але й ціна значно вища.

Обмеження та ризики

Залізні вкладки мають недоліки. Вони збільшують вагу взуття, що може призвести до швидкої втоми при тривалих маршах. Крім того, за умов високих температур метал може нагріватися, створюючи дискомфорт. Також при сильних ударах металевий носок може деформуватися та пошкодити стопу.

Берці зі сталевими носками не є стандартним екіпіруванням для всіх військовослужбовців, але знаходять своє застосування в специфічних умовах, де необхідний додатковий захист стопи. Вибір такого взуття залежить від завдань, умов служби та вимог безпеки.

Де купити

Воєнторг Мілітарка пропонує сотні моделей тактичного та військового взуття зарубіжних та українських брендів. Замовлення можна зробити через сайт militarka.com.ua або приїхати на примірку до магазинів мережі в Києві (ст. метро "Либідська" та "Вокзальна").

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
live comments feed...