• Головна
  • Продані землі США та злі "западенці". Які фейки росія спрямовує на схід України
17:05, 19 березня

Продані землі США та злі "западенці". Які фейки росія спрямовує на схід України

 Продані землі США та злі "западенці". Які фейки росія спрямовує на схід України

Фейки, маніпуляції та наративи росії різняться залежно від того, куди саме вона їх спрямовує.

Російська пропагандистська система та ІПСО активно працюють на те, щоб розділити народ України, тому вони окремо підходять до створення маніпуляцій для сходу та заходу України. 

У цьому матеріалі ми розглянемо саме ті наративи, які росія поширює на жителів сходу України.

Найпоширенішою тезою росіян є протиставлення жителів заходу та сходу України.

Одними з найбільш небезпечних маніпуляцій для мешканців сходу України, які живуть на території бойових дій, є наративи про те, що евакуюватись або виїжджати немає сенсу, бо “нас там ніхто не чекає”. За цими тезами, звичайно, стоїть російська пропаганда. Роблять вони це найчастіше через соцмережі, або через людей, які поширюють інформацію про те, що на заході України не приймають переселенців, цькують їх.

KZx8KoKeNk9OBbJLixUIYweoD95MEUa87K8q0JwfIcsPd0aQN_i8kTc3DtXgLHlzHXJvP25d64Z_kFTIT42qVM2mWGguZGBPwTRyzPioJm1NAPnJ1cKmGQ2X9Uev14vaN99yHW48wcV_0jrj8ZR8pN0

Насправді все це брехня. В Україні передбачена допомога внутрішньо переміщеним особам. Особливим категоріям людей виплачується додаткова грошова допомога. Також ВПО допомагають з житлом. У кожному місті України наразі діють волонтерські організації, які закривають різні потреби переселенців - від продуктів та одягу - до пошуку житла чи прийому у себе в сім’ї.

Ще один відомий фейк, який рф любить використовувати (і використовувала ще до початку повномасштабного вторгнення)  - землю України хочуть продати США.

Існує дуже багато версій того, що саме Америка “збирається” робити з українськими територіями. Одна з них - про те, що США купила (або хоче купити) землі сходу України. Продовжується це і вже під час великої війни.

-ZNB0RKY5uMtAh4gMne0CiRwXx2CQIDpxIR9Y-TXsjWoxCpBf629w40Iw5O86biRwb2k-hOvt2u9hJL0FhwR2WnkAf8DwaXyqJlMbC1sdqZ1mQpx-6RYQZen-pt0ZVafYymQpyMbpkHiLFJxIVPGD5g

kmUcnDRqe9JlSAZfEn4nHilrEr2Tk-yIOY1oQHPscct17seOxPxp80UBjwJPzMHbTqVjwaOUawW3n57yxehe-0GLgJwDeagg229ieV5TLXb0C6zFegDdxku-m3HU4cmRXmKkWtZPkrhSkHqXJeDr_5I

Вже під час повномасштабного вторгнення російські пропагандисти випускають фейки про те, що США ніби пропонують Україні віддати росії окуповані території в обмін на виплату репарацій. Водночас просуває тезу про те, що Америка пропонує росії купити ці території.

Чому це направлено саме на схід України - очевидно. Адже саме там території постраждали найбільше, і люди там хвилюються за свою подальшу долю. Таким чином ці фейки спрямовані на те, щоб пробудити злість на американських партнерів, які начебто таке пропонують.

Hew7Ctl68Z77xA8RySZD2i_BgJ5RycObTMvZVa3nI4r395RQVlravOFDmit_mMvCGWb4aWGWM3MiWmKVLVn3v9PZ6rOaXlvZjr1WbwZwrbwGg3v9RmHJXHUJM_R6JGf-bqw9ufm0DamJrnFGqL7TpPc

VQuSQakWmip77V6leOCH7E_7H7oEXf0aMSvr3zXjSYCWZVcpXbH_G29BCWmxTsjrB_kFoHzM6ugMyocUoR1fTdlvihuEwEcoY-xiOOTkyrTrSCQ3xFW_YCAf3xP0lKMV4lCGi9xDX_UiiPFR_By1MJQ

Ще один фейк, який лякає багатьох мешканців Донеччини, про те, що схід України не будуть деокуповувати і повертати.

Ці фейки росія цілеспрямовано направляє на мешканців сходу України, щоб викликати у людей паніку та зневіру.

Такі наративи запускали всередині України і до повномасштабного вторгнення, але активно “розганяють” і зараз.

Ось такі повідомлення, наприклад, запускали проросійські боти до повномасштабної війни:

IOBPd4FWlW_Q6FVFtivLyJlZdLmvO3mJu62hTjpEnoGZhbYDh3oA8GI6CSkfof5UW88EBEwMYPp0iIwEcgPu8YNo66d3qg0rzTTm_FW2Hqx4T8CZDTaAM1ZrGcXjpWnWfGMaJWSFDIJ8MHTXTa7ZWtM

Щодо теперішньої ситуації, наратив про повну “здачу” Донбасу повторюється, але сприйняття цієї інформації мешканцями відрізняється. Адже усі розуміють, що несе за собою “російська окупація”.

Жителька Слов’янська Людмила розповіла редакції, що часто почала зустрічати інформацію про це в соцмережах. Вона додала, що у неї з’явилися побоювання, що українська влада не збирається звільняти схід України, саме після цих “новин” в Тік Тоці та Телеграмі.

Але варто розуміти, що саме на таку реакцію і розраховує російська пропаганда.

Ще одним доволі впливовим фейком, спрямованим на схід України, є залякування тим, що переселенців на заході України змушують говорити українською.

Очевидно, що багатьох російськомовних людей з Донеччини чи Луганщини це може обурити, чи відлякати від евакуації.

nNvQLZEV59LuNGRgzZq07WaTVLs-CXRF0Mmm7jb0-5DKxGjjpxH2OJzzRYRVQD7rbNL9yZqW5Zy1584qDMo1ux3Y-EN1kZSJDrSAchyaENKrvo79QR_1GR3E3pO9tT5GEBYqqPbICJ8RyOOoqeB1yHc

Конфліктні ситуації на фоні мови дійсно трапляються на заході країни. Але зазвичай це виключення, ніж постійна історія. Ба більше, часто такі ситуації трапляються саме через провокації чи то російськомовних, чи то україномовних людей. На основі цих провокацій чи скандалів потім росія і маніпулює цією темою. І ця пропаганда дійсно працює.

Так, наприклад, мешканка Харківщини Тетяна розповіла, що дуже боялася їхати в евакуацію до Чернівецької області саме через ці залякування мовою. Коли її зупиняли на блокпості і просили паспорт, вона хвилювалася, що їй щось почнуть говорити. Але не по приїзду, ні впродовж року евакуації їй жодного разу не зробили зауваження. Тільки перебуваючи на заході України жінка зрозуміла, що все, що їй казали про жителів заходу і їх ставлення до ВПО - фейки.

Крім цих, росія часто запускає і інші фейки, наприклад про те, що саме українська сторона обстрілює міста. Хоча жителям Донецької області доволі добре видно, що і звідки прилітає, знищуючи їхні будівлі та міста. Тут же і “новини” про “щасливе” життя окупованих територій, які працюють на те, щоб люди у прифронтових зонах “не боялися” російської влади. Хоча все це - лише картинка та замилювання очей.

Важливо розуміти, що російська пропаганда цілеспрямовано і доволі активно створює (або повторює) наративи, які б змусили жителів сходу України їм довіряти.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#фейки росії на сході України #російські маніпуляції на сході України #росія про схід України #землі Донбасу продали США #нас там никто не ждет #росія маніпулює на Донеччині
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
live comments feed...