Новини компаній
13:00, 4 вересня 2023 р.
Звіробій звичайний: властивості і застосування
Новини компаній
Офіційна назва цієї рослини — звіробій звичайний або чашечковидний. Він є багаторічною рослиною з прямими стеблами, які можуть досягати висоти від 40 до 80 см (і навіть більше, до 1 метра), з гіллястими верхівками. Звіробій поширено зростає на різних природних територіях, включаючи луги, степи, лісові галявини, дороги та гірські райони, де зустрічаються чагарники. Його також можна вирощувати у власному саду, або культивувати спеціально для лікувальних цілей в спеціалізованих сільськогосподарських господарствах.
Травний тракт
Звіробій допомагає запустити травлення, поліпшити секрецію травних соків, може прискорювати жовчогінні процеси, уповільнює перистальтику кишечника, успішно бореться з глистовими інвазіями, нормалізує обмін речовин.
Відвар трави звіробою успішно застосовується при таких захворюваннях:
- гастрит;
- виразкові ураження гастродуоденальної області;
- коліт;
- діарея;
- хвороби печінки, нирок, жовчного міхура і сечовивідних шляхів.
Нервова система
Звіробій активно сприяє відновленню функцій нервових волокон, спокійно впливає на нервову систему, розслабляє і надає відчуття сили. Він виявився особливо корисним для жінок, полегшуючи симптоми ПМС і менопаузи, а також допомагаючи при неврозах, особливо тих, які викликають сильний головний біль і безсоння.
При лікуванні депресії, звіробій вважається одним із найефективніших рослинних засобів, причому його дія перевершує навіть ефективність багатьох фармацевтичних антидепресантів. Важливою перевагою звіробою є відсутність побічних ефектів, таких як сонливість, гальмування або уповільнення реакції, які часто властиві хімічним препаратам. Звіробій сприяє зниженню рівня тривожності, покращує настрій і самопочуття, додає енергії та знімає подразнення. Антидепресивний ефект звіробою підтверджений результатами клінічних досліджень. Гіперицин, що міститься в звіробої, бере участь у виробленні серотоніну і мелатоніну, гормонів, відповідальних за настрій і регулювання сну, і саме тому ця рослина входить до складу деяких антидепресантів.
Шкода трави звіробій
При вживанні звіробою потрібно завжди тримати в голові, що у його складі є отруйні речовини, які, якщо споживати у великих кількостях можуть викликати світлочутливість, підвищують артеріальний тиск, тому при гіпертонічній хворобі навіть не думайте вживати.
Під час лікування травами важливо точно дотримуватися рекомендованого дозування та проводити всі процедури під контролем кваліфікованого фахівця. Надмірне вживання звіробою може викликати нудоту, головний біль і виразку. Також не рекомендується одночасне вживання рослини з антидепресантами і антибіотиками.
Лікарі кажуть, що довгий час застосування звіробою може спричинити ряд побічних ефектів, серед яких зниження статевої потенції та передчасна еякуляція в чоловіків.
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Останні новини
23:00
9 грудня
09:00
4 грудня
live comments feed...