• Головна
  • Фейки про українських біженців за кордоном
13:20, 26 січня 2023 р.

Фейки про українських біженців за кордоном

Фейки про українських біженців за кордоном

Повномасштабне вторгнення РФ змусило мільйони українців виїхати за кордон, аби зберегти своє життя та здоров’я. За останньою інформацією ООН, кількість біженців з України до Європи перевищила 7,9 млн осіб.

Зареєструвалися як біженці в країнах Європи 4,9 млн осіб. У трійці лідерів, які приймають українців:

▪️ Польща (1 553 707);

▪ Німеччина (1 021 667);

▪ Чехія (476 025).

Російська пропагандистська машина “попрацювала” і на цьому фронті, аби дискредитувати українських біженців, розміщуючи про них недостовірну інформацію - пише Сайт міста Слов’янська 6262.

В такий спосіб пропагандисти намагаються зменшити підтримку наших громадян у країнах, які їх прихистили. Подібні дискредитуючі меседжі можна побачити не лише у ЗМІ, а й частіше - у соціальних мережах. Цю тему підхоплюють і російські користувачі, які поширюють подібні дописи та коментують їх.

Пропаганда намагається створити образ українців, як громадян небезпечних соціально, культурно, економічно та навіть епідеміологічно.

Найперше, чим залякують західну аудиторію - величезними грошовими вливаннями у соціальну підтримку українців. Біженців зображають тягарем для економіки країн, таких, які не хочуть працювати, а жити лише на допомогу від країни, а європейцям треба буде платити за їх безтурботне життя. Також поширюються чутки, що українці ведуть себе нахабно та невдячно і “сіли на голову”. Зустрічається й інформація й про зворотне погане ставлення до українських біженців з боку населення європейських країн.

Окрема тема для дискредитації - поведінка українців та їх адаптація. В інтернеті ширяться чутки, ніби-то біженці не знають норм поведінки, ведуть себе некультурно і різко виділяються серед цивілізованих європейців. Буцімто українці погано адаптуються та не можуть знайти собі місця серед місцевого населення.

На цю тему виходили сюжети на платформі Youtube. Один з них має назву “Украинские беженцы массово бегут из Европы”. Тут “втечу” аргументують зокрема і тим, що українців виганяють з місць проживання, і вони взагалі дратують місцевих мешканців. Посилаються пропагандисти на матеріал французької газети L'Indépendant, де дійсно йшлося про адаптацію українців, але не йшлося про їх втечу. Сама назва сюжету і частина тверджень є маніпулятивними.

Також у російських ЗМІ поширюються чутки, ніби-то з приїздом біженців погіршилась епідеміологічна ситуація. А саме, підводять до того, що через українців збільшилась кількість заражень ВІЛ. Можна зустріти статті з подібними заголовками: “ВИЧ шагает по Европе: грешат на украинских беженцев”. Посилаються пропагандисти на видання Wirtualnа Polskа. Так, дійсно, в одній зі статей вказується про рекордну кількість ВІЛ-інфекцій, проте у тексті також додається, що через пандемію COVID-19 тестування на ВІЛ було дуже обмеженим, багато діагностичних пунктів не працювали у штатному режимі, і це призвело до зниження рівня виявлення. Джоанна Зайковська, спеціалістка з інфекційних захворювань Білостоцького медичного університету пояснила, що більше нових випадків у статистиці не означає, що побільшало хворих. Ні про яке зростання захворюваності на ВІЛ-інфекцію через українців у Польщі не йдеться.

Головна мета таких меседжів - дискредитація українців, яка спрямована на те, аби європейці менше підтримували українців.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#біженці #Європа #пропаганда
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
live comments feed...