• Головна
  • В Україні остаточно заборонили тонкі поліетиленові пакети
10:17, 8 січня 2023 р.

В Україні остаточно заборонили тонкі поліетиленові пакети

В Україні остаточно заборонили тонкі поліетиленові пакети

1 січня 2023 року у повному обсязі набрав чинності закон України, що забороняє розповсюджувати поліетиленові пакети товщиною до 50 мкм – це тонкі й надтонкі поліетиленові пакети (так звані «маєчки» та інші маленькі). Ці пакети заборонені навіть у якості первинного пакування для сипучих продуктів, риби та мʼяса навіть за гроші.

Тонкі й надтонкі поліетиленові пакети мають зникнути з магазинів, супермаркетів, ринків, закладів харчування та надання послуг. Їх мають замінити біорозкладні пакети, що відповідають європейським стандартам та мають спеціальне маркування і які можна викидати з органічними відходами у спеціальні контейнери для органіки.

Штраф за порушення законодавства становить від 8,5 тис. грн, якщо це перший випадок. Якщо розповсюджувач порушує закон повторно, то штраф становитиме вже від 17 тис. грн. Контролювати дотримання законодавства має Держпродспоживслужба.

Дозволеними залишаються товсті поліетиленові пакети – ті, що зазвичай можна знайти в прикасових зонах супермаркетів, та аналогічні за товщиною.

Нагадаємо, що у грудні 2021 року тонкі пластикові пакети у супермаркетах стали платними, поступово їх мали замінити на паперові та крохмалеві, а з 1 січня 2023 року відповідний закон набув чинності повністю.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#поліетилен #заборона
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
live comments feed...